
A katari labdarúgó-világbajnokság 29 napja alatt 64 élő mérkőzést közvetített az M4 Sport és az M4 Sport+, amelyeket több mint 140 órán keresztül élőben láthattak a nézők. A meccsek ismétlésével együtt 331 órában közvetítette a közmédia a katari vb-t. Ez alatt az idő alatt a közmédia sportcsatornája volt a legnézettebb televízióadó hazánkban, a férfiak körében. Az élő mérkőzésekbe, vagy azok ismétléseibe, és az összefoglaló műsorokba (Góóól! és Góóól!2) a népesség 55 százaléka legalább egy percre bekapcsolódott.
Egy átlagos néző több mint 50 órát nézett a labdarúgó-világbajnokság eseményeiből, és 141 percet a döntőből.
„A fantasztikus nézettségi számok azt jelzik, hogy a labdarúgás még mindig nemzeti ügy hazánkban. Külön öröm, hogy sikerült lehetővé tennünk, hogy az Erdélyben és Felvidéken élők is magyar kommentárral nézhessék a mérkőzéseket” – mondta az M4 Sport csatornaigazgatója. Székely Dávid hangsúlyozta,
továbbra is azon dolgozik a közmédia sportcsatornája, hogy a legnagyobb eseményeket minél több határon túl élő honfitársunk nézhesse magyar kommentárral.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!