Olimpia

A korai hátrány nem törte meg a címvédőt

Horváth Bálint Ottó 2022. november 22., 23:17 utolsó módosítás: 2022. november 22., 23:20

A címvédő francia válogatott fölényes győzelemmel kezdett a labdarúgó-világbajnokság D csoportjában, kedden este ugyan korán hátrányba került, de végül magabiztosan nyert Ausztrália ellen.

Mbappe góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez Fotó: Abedin Taherkenareh/Agerpres/EPA

Nagy meglepetésre az esélytelennek vélt ausztrál csapat a 9. percben vezetést szerzett. Ennél a helyzetnél a balhátvéd, Luca Hernandez lesérült a franciáknál, akit testvére Theo váltott. A bekapott gól után nagy fölényben játszottak a franciák, de az első félidő közepéig nem voltak veszélyesek a kapura, sőt ismét az ellenfél volt közelebb a gólhoz.

Az egyenlítő találatra azonban nem kellett sokat várni, a 27. percben Rabiot fejjel talált be éppen a csereként beállt Theo Hernandez beadásából.

Néhány perccel később pedig nagy védelmi hiba után már a címvédőnél volt az előny, Rabiot ezúttal gólpasszal szolgálta ki a remek ütemben érkező Giroud-t.

Ezután is egymás után alakították ki a helyzeteiket a francia játékosok, de ezek kimaradtak, és a szünet előtt az ausztrálok közel voltak az egyenlítéshez, a kapufát találták el.

A folytatásban sem vettek vissza az iramból a franciák, de ezúttal sem voltak eléggé pontosak a befejezésnél. Aztán Mbappe villogtatta meg klasszisát, aki előbb belőtte a címvédő harmadik találatát, majd pontos beadásából Giroud duplázott.

Az AC Milan támódójának ez volt az 51. gólja a válogatottban, ezzel beérte az örökös góllövőlista élén Thierry Henryt.

A végéig akár még nagyobb is lehetett volna a különbség, de az eredmény már nem változott, a francia válogatott hozta a kötelező győzelmet, és készülhet a dánok elleni csoportrangadóra.

Labdarúgó-világbajnokság, Katar, D csoport, 1. forduló:
Franciaország–Ausztrália 4–1 (2–1).
Gólszerzők: Rabiot (27.), Giroud (32., 71.), Mbappe (68.), illetve Goodwin (9.).