Hirdetés

A kanadaiak nem éltek a lehetőségeikkel, a belgák belőtték

A kanadai védők lemaradtak Batshuayiról, aki góljával eldöntötte a mérkőzést
Fotó: Li Gang/Agerpres/Xinhua

2022. november 23., 23:12

Alaposan meglepte a belgákat a kanadai válogatott a labdarúgó világbajnokság F csoportjának szerda esti mérkőzésén. A lehetőségeit azonban nem tudta kihasználni az első félidőben, a rutinos ellenfél viszont betalált, egy gól elegendő volt a győzelemhez.

2022. november 23., 23:12

Kiváló iramban kezdődött az összecsapás, már az elején veszélyben voltak a kapuk, majd a 10. percben büntetőhöz jutottak a kanadaiak, Alfonso Davies lövését azonban Courtois kivédte. Ez viszont nem szegte a kedvüket, megrohamozták a belga kaput, záporoztak a lövések, de ezek nem voltak pontosak.

Az első félidő közepére kijöttek a szorításból a belgák és több ígéretes támadást vezettek, de a kapura továbbra is a kanadaiak voltak veszélyesek, akik nagyon tetszetős játékkal rukkoltak elő, a helyzeteiket azonban nem sikerült gólra váltani.

A játék képével ellentétben a szünet előtt Belgium került előnybe, hosszú indításnál a kanadai védők lemaradtak Batshuayiról, aki könyörtelenül lőtt a hálóba.

Hirdetés

A folytatásban is hasonlóan alakult a mérkőzés, többet próbálkoztak támadásban a kanadai játékosok, de már hiányzott a lendület a játékukból, és nagy lehetőséget már nem tudtak kialakítani.

A belgák magabiztosan tartották az előnyüket, és ellentámadásokkal veszélyeztettek, ezek azonban nem vezettek eredményre. A hajrában a kanadai együttes tovább hajtott az egyenlítésért, a belga védelem viszont a végéig stabil lábakon állt.

Labdarúgó világbajnokság, F csoport, 1. forduló
Belgium–Kanada 1–0 (1–0).
Gólszerzők: Batshuayi (44.).

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, F csoport, 1. forduló

2022. 11. 23. 12:00Marokkó MarokkóHorvátország Horvátország0-0
2022. 11. 23. 21:00Belgium BelgiumKanada Kanada1-0

Labdarúgó világbajnokság, Katar 2022, F csoport

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Belgium Belgium
1
1
0
0
1-0
3
2
Marokkó Marokkó
1
0
1
0
0-0
1
3
Horvátország Horvátország
1
0
1
0
0-0
1
4
Kanada Kanada
1
0
0
1
0-1
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eddig húzta, az utolsó veretlen csapatot is legyőzték az Udvarhely körzetiben

Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.

Megszorította a játékvezető kezét, tíz meccsre eltiltották a kápolnási játékost

Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.

Székelyhon

Ahány város, annyi ár: ennyiért juthatnak hozzá a húsvéti bárányhúshoz Székelyföldön

A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.

`
Krónika

Bárányból készült húsvéti fogások Erdélyben – Jánossy Alíz gasztronómiai szakíró tanácsaival és receptjeivel

A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.

Krónika

Megdöbbenést keltett Romániában, hogy a magyar aranytartalék megelőzte a románt

Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!