Olimpia

A kanadaiak nem éltek a lehetőségeikkel, a belgák belőtték

Horváth Bálint Ottó 2022. november 23., 23:12 utolsó módosítás: 2022. november 23., 23:16

Alaposan meglepte a belgákat a kanadai válogatott a labdarúgó világbajnokság F csoportjának szerda esti mérkőzésén. A lehetőségeit azonban nem tudta kihasználni az első félidőben, a rutinos ellenfél viszont betalált, egy gól elegendő volt a győzelemhez.

A kanadai védők lemaradtak Batshuayiról, aki góljával eldöntötte a mérkőzést Fotó: Li Gang/Agerpres/Xinhua

Kiváló iramban kezdődött az összecsapás, már az elején veszélyben voltak a kapuk, majd a 10. percben büntetőhöz jutottak a kanadaiak, Alfonso Davies lövését azonban Courtois kivédte. Ez viszont nem szegte a kedvüket, megrohamozták a belga kaput, záporoztak a lövések, de ezek nem voltak pontosak.

Az első félidő közepére kijöttek a szorításból a belgák és több ígéretes támadást vezettek, de a kapura továbbra is a kanadaiak voltak veszélyesek, akik nagyon tetszetős játékkal rukkoltak elő, a helyzeteiket azonban nem sikerült gólra váltani.

A játék képével ellentétben a szünet előtt Belgium került előnybe, hosszú indításnál a kanadai védők lemaradtak Batshuayiról, aki könyörtelenül lőtt a hálóba.

A folytatásban is hasonlóan alakult a mérkőzés, többet próbálkoztak támadásban a kanadai játékosok, de már hiányzott a lendület a játékukból, és nagy lehetőséget már nem tudtak kialakítani.

A belgák magabiztosan tartották az előnyüket, és ellentámadásokkal veszélyeztettek, ezek azonban nem vezettek eredményre. A hajrában a kanadai együttes tovább hajtott az egyenlítésért, a belga védelem viszont a végéig stabil lábakon állt.