Olimpia

A cserecsatárok belőtték, élnek még a németek vb-esélyei

Józsa Csongor 2022. november 27., 23:09

Az előnyt a spanyolok szerezték meg, volt válasza rá a németeknek az egyik legjobban várt összecsapásnak a focivébé csoportkörében.

Nagy csatát hozott, viszonylag kevés igazi gólhelyzetet a meccs Fotó: Georgi Licovski

A katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének egyik legnagyobb rangadójának ígérkezett a vasárnap esti spanyol–német párharc. Csak fokozta az izgalmakat, hogy utóbbiak meglepetésre kikaptak Japántól az első körben. A hispánok ezzel szemben 7–0-ra kivégezték Costa Ricát.

A két fél nagy világversenyen utoljára a 2010-es dél-afrikai vébén találkozott, akkor az elődöntőben Puyol góljával nyertek a spanyolok, akik aztán a döntőt is megnyerték.

Az elején szépen passzolták végig az akciót a spanyolok, Olmo lövését Neuer a lécre tudta tolni. Ezt követően csendesen csordogált a meccs, nagyrészt a spanyolok veszélyeztettek. A pihenő előtt egy szabadrúgást követően tízről fejelt a hálóba – a németek védőre leshelyzetből tette ezt, így érvénytelenítették a gólt, a pihenőre megmaradt a 0–0.

A második felvonás elején valamivel élénkebbek, aktívabbak voltak a németek, de messze álltak attól, hogy megszerezzék az előnyt az eredményjelzőn.

Az 62. percben aztán megtört a jég, a csereként beállt Morata kapott remek labdát Jordi Albától, az ötös sarkától jobb külsővel felvágta a jobb felsőbe (1–0).

Musiala egyenlíthetett volna, nyolcról lőhette rá, hárította a kapus. A 83. percben ő is tehetetlen volt, eladott labdát követően Füllkrug – aki ugyancsak csereként állt be – bombázta a jobb felsőbe (1–1).

Pontosztozkodással zárult az egyik legjobban várt párosítás a csoportkörben. Ettől egy kicsivel többet vártunk.