Kapufák rangadója: nem bírt egymással a bajnok és az ezüstérmes

Orbán Zsolt 2021. április 11., 23:51 utolsó módosítás: 2021. április 11., 23:54

Gól nélkül pörgött le a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó rangadója, de a bajnoki címvédő Kolozsvári craiovai vendégjátéka nem volt egy unalmas mérkőzés. A főszerepet a kapufák játszották.

Gólhelyzetekben bővelkedett a találkozó Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

Mint emlékezetes, a Kolozsvári CFR és az Universitatatea Craiova az elmúlt szezonban az utolsó fordulóig csatázott az aranyéremért, amelyet végül az erdélyi csapat szerzett meg az oltányok elleni „döntőn” (1–3). Arra viszont talán már nem mindegyik hazai focirajongó emlékszik, hogy a két csapat a jelenlegi idényben gól nélküli döntetlent játszott Kolozsváron.

Edi Iordănescu csapatának mindenképp győzelemre volt szüksége vasárnap este, hogy a rivális FCSB-t megelőzve megnyerje az alapszakaszt, ez viszont nem következett be. Akárcsak decemberben a „kincses városban”, a két csapat most is 0–0-ra végzett.

A rendkívül eseménydús első félidőben a házigazdák háromszor, a vendégek pedig egyszer találták el a kapufát, ráadásul az első percekben egy meg nem adott góljuk is volt Omraniéknak, éppen a francia csatár leshelyzete miatt. Păun így hiába vette be Pigliacelli kapuját, egyenlő maradt az állás, ami aztán a végéig kitartott.

A Craiovától egyébként Baiaram fejesénél, Nistor távoli lövésénél, majd Tudorie éles szögből leadott próbálkozásánál szólt közbe a kapufa, miközben a túloldalon Omrani közeli lövésénél volt szerencséje az olasz hálóőrnek.

A második játékrész jóval visszafogottabb játékot hozott, a nagyobb lehetőségeket a „vasutasok” puskázták el, igaz Bălgrădeannak is résen kellett lennie a 82. percben Vătăjelu 25 méteres rakétájánál.

Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

A döntetlen az FCSB-nek kedvez, a bukaresti piros-kékek a pontok megfelezése után 33 egységgel kezdik majd a rájátszást. A CFR 32-vel, a Craiova 29-cel kezdi a playoff-ot, míg a negyedik Sepsi OSK 23 pontot tarthat meg.