Juventus-csatár szerezte a BL-szezon első gólját – videó

Székely Sport 2020. október 20., 22:58 utolsó módosítás: 2020. október 21., 18:05

A Ferencvárossal azonos csoportban szereplő torinóiak Álvaro Morata duplájával nyertek Kijevben. A spanyol csatáré a 2020/2021-es Bajnokok Ligája-idény első gólja.

Morata kétszer is betalált az ukrán fővárosban Fotó: Juventus/Facebook

Kedden este elrajtolt a labdarúgó Bajnokok Ligája új szezonjának csoportköre. A kora esti programban két mérkőzést szerepelt, a G-csoportban a Juventus a Dinamo Kijev otthonában lépett pályára, míg az F-jelű négyesben a Zenit a Club Brugge-t fogadta.

Az idény első főtáblás gólját Álvaro Morata jegyezte. A Juventusnál az Atlético Madridtól kölcsönben szereplő spanyol csatár gól nélküli első félidő után a második játékrész elején egy kipattanót pofozott közelről a kapuba. Morata a hajrában állította be a 0–2-es végeredményt, Cuadrado remek beadását fejelte be a 84. percben.

A mérkőzés gólösszefoglalója az UEFA honlapján.

Mircea Lucescu csapata így nem tudott pontot szerezni bemutatkozó mérkőzésén, a Cristiano Ronaldót nélkülöző olasz bajnok magabiztosan nyert az ukrán fővárosban.

A kijevi mérkőzésen az aradi játékvezető, Ovidiu Hațegan fújta a sípot.

A szentpétervári találkozó végén szintén a vendégek örülhettek, a Club Brugge egy hosszabbításban elért góllal 2–1-re nyert a Zenit pályáján.