A Gazeta Sporturilor portál Andrei Chivulete játékvezető példáját hozta fel, aki a jelenlegi élvonalbeli szezonban hét meccsen is óriási hibákat követett el, ezzel rekorder lett a bajnokságban, de nemhogy nem tiltották el drasztikusan, hanem a legtöbb pénzt kereste a félszezon alatt, ebben a tekintetben megelőzve az ország legjobb bírójának tartott Ovidiu Hațegant.
A részletes beszámolóból kiderül, hogy Andrei Chivulete az élvonalban szinte minden általa vezetett találkozón „főszereplő” volt főleg a befújt, vagy meg nem adott büntetők miatt. Nem kevesebb mint 13 alkalommal tévedett nagyot, döntéseivel nagymértékben befolyásolta a játék alakulását és a végeredményt.
A 34 éves bíró vezette többek között november végén az FK Csíkszereda–Aradi UTA (0–2) mérkőzést a Román Kupa tizenhatoddöntőjében, amelyen az első félidőben két nem létező tizenegyest is megítélt a vendégeknek, és ezzel dőlt el a továbbjutó sorsa.
Hatalmas hibái viszont komolyabb következmények nélkül maradtak, mindössze egyszer tiltották el három fordulóra, ráadásul nemzetközi játékvezetővé is előléptették.
A félszezon alatt hiába tette tönkre a legtöbb mérkőzést, mégis ő kapta a legtöbb pénzt a játékvezetői díjakból, nem kevesebb mint 11 ezer eurót, azaz 55 ezer lejt. Minderre azonban van magyarázat, a portál beszámolója szerint ugyanis a Román Játékvezetői Testületet (CCA) irányító görög Kyros Vassaras segítője éppen Andrei Chivulete édesapja, a volt játékvezető Florin Chivulete, akinek bár nincs semmilyen hivatalos tisztsége a testületen belül, mégis fontos szerepet tölt be.
Azt a feladatot kapta, hogy a legtöbb élvonalbeli mérkőzésről jelentést küldjön Vassarasnak, aki ezáltal értesül mindazon meccsek alakulásáról, amelyeket nem tud megnézni, mivel sokszor nem tartózkodik az országban.
Moses Mawa mesterhármasával 5–0-ra győzte le a Resicabányai CSM-et a Sepsi OSK, amely ezzel matematikailag is bebiztosította helyét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A norvég támadó boldogan és elégedetten értékelt a Székely Sportnak.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!