Jobban célzott a Kolozsvári CFR, vitrinben a negyedik Szuperkupa

Józsa Csongor 2021. április 15., 21:18

Sokkal veszélyesebb volt a Kolozsvári CFR a labdarúgó román Szuperkupa-döntőben, az FCSB így is kiharcolta, hogy a büntetők döntsék el, kié lesz a trófea.

Sokkal több helyzetet kidolgozott a CFR Fotó: Cristian Nistor/Agerpres Foto

A mérkőzést előzetesen a bajnoki évad előtt kellett volna megrendezzék, akkor a pandémia miatt elhalasztották, az 1. Liga aranyérmese, a Kolozsvári CFR a Román Kupa-győztessel, az FCSB-vel csütörtök este csapott össze. A meccset semleges helyszínen Ploiești-en játszották.

A 5. percben Gîdea távoli löketét tolta ki az FCSB hálóőre, aztán a találkozó első játékrészéről nem lehetett elmondani, hogy parázs csatát hozott volna. Valamivel aktívabb volt a CFR, a 35. percben Debeljuh közeli fejese csattant a kapufán, majd Vlad téves kirúgását fülelték le, Deac nem tudta értékesíteni, így az eredményjelzőn megmaradt a 0–0.

A szünetben kihasználta az összes cserelehetőségét a fővárosi gárda, azaz az edző, Petrea öt új játékost küldött a játéktérre. Még nagyobb volt az erdélyi együttes nyomása ebben a félidőben.

Ben Youseff és Costache nagyon közel állt, hogy megszerezze az előnyt a CFR-nek, mindkétszer a hálóőr bravúros védése kellett.

Hiába a több kolozsvári lehetőség, nem született találat, így a versenykiírás értelmében nincs hosszabbítás, a két fél tizenegyesekkel dönti el, kié lesz a trófea.

Legelőbb az FCSB játékosa, Perianu lőtte kapufára a labdát – a második párban –, aztán a rá következőt is a fővárosiak hibázták el, Șuț lövését tolta ki a kapus. A CFR a negyedik büntetőt is magabiztosan berúgta, így ők emelhették magasba a trófeát.

A Kolozsvári CFR fennállása negyedik Szuperkupa-győzelme, legutóbb 2019-ben nyerték meg a döntőt.