Vasárnap délelőtt a második játéknapot rendezték a női labdarúgó 1. Liga play-offjának felsőházában. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina idegenben, a remek formában levő Aradi Piros Security-nál lépett pályára. A házigazdák zsinórban hat győzelmet jegyeztek eddig a mérkőzésig.
Az első negyedóra kiegyensúlyozott meccset hozott, a gólszerzést a székelyföldiek szerezhették volna meg, Caldare ziccert hibázott, az ebből induló ellenlábas pedig ezt rögtön büntette. Sőt, pár percre rá már 2–0 volt, büntetőt értékesítettek az aradiak.
Benő találatával jött vissza a meccsbe a Vasas Femina, de csak pillanatokig, egy újabb védelmi rövidzárlattal 3–1 lett.
A második félidőben valamelyest feljavult a Vágó Attila által irányított együttes játéka, de összességében jobb volt az aradi csapat, sokkal jobban akarta a győzelmet, amit aztán eléggé könnyen meg is szerzett. Mitri találata csak a végső eredményen kozmetikázott.
Második vereségét könyvelte el a rájátszásban a Vasas Femina, szerdán a Román Kupában javíthat, ekkor megyei párharcot rendeznek: az FK Csíkszereda otthonában lépnek pályára.
| 2021. 03. 21. 11:00 | Kisbecskereki Fortuna Kisbecskerek | Galaci Universitatea Galac | 6-1 |
| 2021. 03. 21. 14:00 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | Borgóprundi Heniu Borgóprund | 10-1 |
| 2021. 03. 21. 11:00 | Aradi Piros Security Piros Security | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 4-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 2 | 2 | 0 | 0 | 13-1 | 39 |
2 | Aradi Piros Security Piros Security | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-4 | 29 |
3 | Kisbecskereki Fortuna Kisbecskerek | 2 | 1 | 0 | 1 | 8-4 | 28 |
4 | Borgóprundi Heniu Borgóprund | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-10 | 23 |
5 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-7 | 23 |
6 | Galaci Universitatea Galac | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-11 | 18 |
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!