Jobban akarta a győzelmet az ellenfél, újabb Vasas Femina-vereség

Józsa Csongor 2021. március 21., 13:56

Nem bírta el a sok egyéni hibát a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, kikapott az Aradi Piros Security otthonában a női labdarúgó élvonal rájátszásában.

Nem igazán volt összhang a védekezésben Fotó: Beliczay László

Vasárnap délelőtt a második játéknapot rendezték a női labdarúgó 1. Liga play-offjának felsőházában. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina idegenben, a remek formában levő Aradi Piros Security-nál lépett pályára. A házigazdák zsinórban hat győzelmet jegyeztek eddig a mérkőzésig.

Az első negyedóra kiegyensúlyozott meccset hozott, a gólszerzést a székelyföldiek szerezhették volna meg, Caldare ziccert hibázott, az ebből induló ellenlábas pedig ezt rögtön büntette. Sőt, pár percre rá már 2–0 volt, büntetőt értékesítettek az aradiak.

Benő találatával jött vissza a meccsbe a Vasas Femina, de csak pillanatokig, egy újabb védelmi rövidzárlattal 3–1 lett.

A második félidőben valamelyest feljavult a Vágó Attila által irányított együttes játéka, de összességében jobb volt az aradi csapat, sokkal jobban akarta a győzelmet, amit aztán eléggé könnyen meg is szerzett. Mitri találata csak a végső eredményen kozmetikázott.

Második vereségét könyvelte el a rájátszásban a Vasas Femina, szerdán a Román Kupában javíthat, ekkor megyei párharcot rendeznek: az FK Csíkszereda otthonában lépnek pályára.

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 2. forduló:
Aradi Piros Security–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 4–2 (3–1).
A vendégek gólszerzői: Benő Krisztina és Mitri Rita.
Vasas: Kajtár (77., Sándor), – Dakó (72., Tóth), Bíró, Kis, Szász – Geréd, Barabási, Vlădulescu (77., Orbán), Mitri – Benő, Căldare (77., Horváth).