Jobb együttestől kapott ki a csíki női futballcsapat Dobrudzsában

Dobos László 2023. október 01., 14:10 utolsó módosítás: 2023. október 01., 14:13

Elszenvedte második vereséget a női labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda. A székelyföldi együttes a Konstancai Farul otthonában kapott ki két góllal. A játék képe alapján a házigazdák megérdemelten nyertek.

A mérkőzés utolsó harmadában dőlt el a pontok sorsa Fotó: Konstancai Farul

Dobrudzsában, a Konstancától 13 km-re fekvő Ovidiu városában, a Gheorghe Hagi Akadémia centerpályáján játszották le vasárnap délben a Konstancai Farul–FK Csíkszereda találkozót, amelynek első negyvenöt percében szinte végig a hazai csapat támadott. A házigazdák több szabadrúgást végezhettek el, de egyik sem volt veszélyes Balog Boglárka kapujára.

Fotó: Konstancai Farul

A legnagyobb hazai gólszerzési lehetőség a 37. percben maradt ki, amikor Iordăchiuși távoli lövése eltalálta a felső kapufát. Az egyik ritka, csíkiak által kapu felé ívelt labdánál, a 28. percben a Farul kapusa, Mirela Pop-Ganea megsérült, le kellett cserélni, helyét Diana Năcuță vette át. Az első félidőben a szögletarány 5:0 volt a Farul javára.

A második játékrész első gólszerzési lehetőségét a vendégek hagyták ki, az 57. percben Herczeg Andrea végezhetett el mintegy 22 méterről szabadrúgást, de lövése kevéssel mellé szállt.

A következő percben négy játékosát cserélte le a hazai szakvezetés, és a pályára lépők közül ketten gólt szereztek.

A 65. percben Balog Boglárka kapus védte Iordăchiuși lövését, a kipattanót azonban Laura Rus közelről a kapuba lőtte (1–0). A házigazdák a 77. percben Chiper révén kihagytak egy nagy gólhelyzetet, és bár az utolsó húsz percben az FK Csíkszereda volt aktívabb, gólt újra a konstancaiak lőttek. A 89. percben Nicoleta Deca egy szép kombináció végén közelről a hálóba juttatta a labdát (2–0).

Az FK Csíkszereda a mérkőzés első bő órájában többnyire védekezett, majd szerkezetet váltva többet támadott, tiszta gólhelyzetet azonban nem sikerült kialakítania.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló:

Konstancai Farul–FK Csíkszereda 2–0 (0–0).

Gólszerzők: Laura Rus (65.) és Nicoleta Deca (89.).
Konstancai Farul: Mirela Pop-Ganea (Diana Năcuță, 28.) – Androniki Michalapoulou (Maria Cristea, 57.), Ana Maria Stanciu, Ioana Bortan, Enez Mudeizi Mango, Nadejda Colesnicenco, Olga Iordăchiuși, Florentina Istrate (Nicoleta Deca, 57.), Nicoleta Putină (Laura Rus, 57.), Andreea Laiu (Claudia Chiper, 57.), Ioana Stancu. Vezetőedző: Raluca Sîrghe-Simes.
FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Balázs Csilla, Bartalis Barbara, Balázs Eszter (Nyéki Anna, 46.), Haraszti Fanni, Szőke Eszter, Herczeg Andrea, Antal Anita, Mitri Rita (Szentes Szabina, 88.), Mezőssy Melánia (Orbán Aranka, 70.), Tóbik Melánia. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző) és Antal Alexandra (gyúró).
Játékvezetők: Andreea Ene, Raluca Ene (mindketten Bukarest), Roxana Ivanov (Giurgiu). Megfigyelő: Mircea Brînduşă (Călăraşi).

Női labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 4. forduló

2023. 09. 30. 13:00CSM AlexandriaBanat Girls1-2
2023. 10. 01. 11:00Marosvásárhelyi SEKolozsvári U Olimpia0-6
2023. 10. 01. 11:00Konstancai FarulFK Csíkszereda2-0
2023. 10. 01. 13:00Besztercei GloriaTemesvári Poli1-3

A Banat Girls–Kolozsvári U (1. forduló) és a Marosvásárhely–Temesvár (2. forduló) mérkőzéseket október 4-ére halasztották, a Farul–Kolozsvár (2. forduló) találkozót pedig november 8-án pótolják.

A következő forduló (október 7-8.) programja: FK Csíkszereda–Marosvásárhelyi Ladies SE, Kolozsvári U–CSM Alexandria, Banat Girls–Besztercei Gloria és Temesvári Poli–Konstancai Farul.