A két csapat egymás ellen vívott csatáinak mérlege egyértelműen a háromszékiek felé billen, akik az élvonalban eddig nyolc alkalommal találkoztak a moldvai alakulattal, amelyből négyszer győztesen hagyták el a pályát, három mérkőzés pontosztozkodással ért véget, a jászvásáriak viszont csak egyszer örülhettek a sikernek. Ráadásul a Román Kupa tavalyi elődöntőjének mindkét meccsén sima Sepsi OSK-győzelem született.
Mindennek ellenére izgalmas párharc elébe nézünk, hiszen a bajnokság idei kiírásában mindkét együttes eddig kilenc pontot szerzett,
és a tabella hatodik pozícióját elfoglaló piros-fehérek csupán jobb gólarányuknak köszönhetően előzik meg egy hellyel szombati ellenfelüket.
A találkozó előtt Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője úgy vélekedett, a kéthetes szünetben igyekeztek formában tartani a labdarúgókat, ezért két edzőmérkőzést is játszottak, és erre a küzdelemre is úgy készülnek, hogy reményeik szerint folytatni tudják a pozitív eredmények sorozatát. A szakember kitért arra is, hogy
a keretből nem mindenki áll rendelkezésére, vannak kisebb sérülésekkel bajlódó labdarúgók.
Továbbá, a szlovák Pavol Safranko csak csütörtökön tért vissza Sepsiszentgyörgyre, miután hazája válogatottjával a Nemzetek Ligájában lépett pályára. Ugyanakkor nem számíthat a Kolozsvári CFR-től kölcsönben érkezett Claudiu Petrila játékára sem, aki a román utánpótlás-válogatottban a Málta elleni Európa-bajnoki selejtezőn szerepelt, és csak most csatlakozhatott a szentgyörgyiekhez.
„Abban bízom, hogy a legutóbbi tétmérkőzésünk óta nem vesztettünk sokat a lendületből. Ezért szerveztünk közben edzőmeccseket is, hogy a játékosokat formában tudjuk tartani.
A legutóbbi két győzelmünk nyugalmat biztosított, de fontosnak tartom a folyamatosságot, hogy minél tovább folytatni tudjuk a pozitív eredmények sorozatát – nyilatkozta Leo Grozavu.
A szombaton 16.30-kor kezdődő Jászvásári Poli–Sepsi OSK találkozót a Ionuț Coza, Mircea Grigoriu, Radu Ghinguleac alkotta bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Kétgólos vereséggel kezdte a törökországi felkészülési mérkőzések sorát a Sepsi OSK, amely a Kecskeméti TE ellen lépett pályára Belekben. A találkozón a friss igazolás és egy saját nevelésű játékos is betalált, habár utóbbi épp a háromszékiek hálójába.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!