A kilencedik játéknap nyitómeccsén a Gelencei SE péntek délután hazai pályán fogadta a listavezető Baróti VSC csapatát, amely egy győzelemmel bebiztosíthatta az elsőségét. Az ezt megelőző hét forduló alatt mindössze hét pontot gyűjtöttek a hazaiak, így a vendégek jóval esélyesebbnek számítottak.
A papírforma nem borult, az erdővidéki együttes ellentmondást nem tűrően játszott. Az első játékrészben kétszer is betaláltak, a fordulást követően pedig további hat alkalommal zörgették meg a gelencei kaput, 8–0-ra győztek.
A mérkőzés hőse Lázár Attila volt, aki mesterötöst szerzett az összecsapáson, a szezonban immáron másodszor. A rutinos támadó ezzel gólkirály lett, nyolc megmérettetés során 16 alkalommal talált be.
A Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 2021–22-es kiírásának győztese a Baróti VSC, amely így osztályozót játszhat a Gyulafehérvári Universitatea ellen, Fehér megye bajnokával.
Az első összecsapást június 18-án Gyulafehérváron, a visszavágót június 25-én Baróton rendezik. A párharc győztese jövőre a 3. Ligában folytathatja.
A bajnokság végső sorrendje:
1. BVSC 22 pont,
2. Bardoci Príma 19,
3. Szitabodza 15,
4. Perkői SE 13,
5. Kovásznai SE 12,
6. Rétyi ISKE 9,
7. Csernáton 8,
8. Gelencei SE 7,
9. Uzon 0.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!