Ismert jégkorongozók a Piliske gólszerzői között, rangadót nyertek a gyimesiek

Dobos László 2024. április 16., 11:17 utolsó módosítás: 2024. április 16., 11:18

Négy vendéggyőzelem és egy döntetlen mellett csupán egy hazai siker született a csíkszéki futballbajnokság, az 5. Liga hétvégi fordulójában. A Szépvíz–Piliske meccsen két válogatott jégkorongozó is gólt szerzett.

Csíkmadarason újra népszerű lett a labdarúgás Fotó: Csíkmadarasi FC

A játéknap rangadóját a táblázatban harmadik helyen álló Csíkszentdomokos otthonában rendezték, ahol az éllovas Gyimesbükk a félidőben négy góllal vezetett, a felcsíkiak pedig a második félidőben csupán szépíteni tudtak. Szintén élbolybeli csapatok csatája zajlott Szépvízen, ahol kilenc gól és vendégsiker született: a több élvonalbeli jégkorongozóval felálló tusnádiak hatszor találtak be, a gólszerzők között volt Péter Balázs és Rokaly Szilárd, mindketten a Csíkszeredai Sportklub kiváló jégkorongozói.

Gyimesközéplokon gyönyörű napsütéses időben futballoztak Fotó: Loki SE

Négygólos győzelmet aratott a Gyergyószárhegy Gyimesközéplokon, illetve a Fiság Csíkszentimrén, az egyetlen hazai siker pedig a Csíkszentmártonhoz fűződik, egy góllal verte a Csíkszentmihályt.

Labdarúgó 5. Liga, Csík körzeti csoport, 20. forduló.

Gyimesközéploki Loki SE–Gyergyószárhegyi Bástya 1–4 (0–2).
Gólszerzők: Tankó Barna (65.), illetve Ráduly Barna (28.), Len Kristóf (45. és 60.), Bernád Szilárd (90.).

Csíkszentmártoni Alcsík SE–Csíkszentmihályi Törekvés 2–1 (1–1).
Gólszerzők: György T. Szabolcs (37.) és Dobos Ervin (73.), illetve Găvănescu Albert (11.).

Csíkmadarasi Sörkert SE–Kozmási Komisz 3–3 (1–2).
Gólszerzők: Bíró Richárd (45. és 73.), Dombi Péter (90.), illetve Páll-Kasza Vince (3., 7. és 45.).

Fotó: Csíkmadarasi FC

Szépvízi MŰ–Tusnádi Piliske 3–6 (0–2).
Gólszerzők: Kovács Ervin (47.), Fazakas Endre (64.) és Cătălin Dudău (65.), illetve Tamás Nándor (13.), Péter Balázs (37.), Rokaly Szilárd (72.), András Attila (82., 85. és 89.).

Csíkszentimrei Töviske–Csíkszentgyörgyi Fiság 0–4 (0–2).
Gólszerzők: Bándi Szilárd (10. és 57.), Bálint Péter (33. és 52.).

Fotó: Loki SE

Csíkszentdomokosi SK–Gyimesbükki SE 2–4 (0–4).
Gólszerzők: Eduard Cadar (50. és 90.+3, mindkettőt büntetőből), illetve Szőcs Harald (5.), Zamă-Orbán Róbert (9., 17. és 44.).

A Csíkszentkirályi Borsáros–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE mérkőzést április 25-én 17 órára halasztották.
A Lázárfalvi Mohos csapata szabadnapos volt.

A 18. fordulóból elnapolt Gyimesközéploki Loki SE–Csíkszentmihályi Törekvés, a Csíkszentkirályi Borsáros–Kozmási Komisz és a Csíkszentdomokosi SK–Tusnádi Piliske mérkőzések pótlásának időpontjáról még nem született döntés.