Imponáló focival verték a csíki lányok az éllovast

Dobos László 2021. május 06., 16:06 utolsó módosítás: 2021. május 06., 16:09

Bombaformában játszott az FK Csíkszereda női labdarúgó együttese, hazai környezetben múlta felül az eddig szinte százszázalékos mutatóval rendelkező Marosvásárhelyi Ladies gárdáját.

Minden várakozást felülmúlva teljesítettek a csíki lányok Fotó: Veres Nándor

Nagyon fontos párharcot nyert csütörtökön délután az FK Csíkszereda a női labdarúgó 2. Ligában. Albu László edző tanítványai 4–0-ra győzték le a csoport éllovasát, az ebben a szezonban eddig veretlen Marosvásárhelyi Ladies együttesét.

A csíki lányok a szünetben Nyéki távoli bombalövésével 1–0-ra vezettek, a mérkőzés utolsó negyedórájában aztán még háromszor találtak be ellenfelük hálójába.

Fotó: Veres Nándor

Női labdarúgó 2. Liga, 2. csoport, 11. forduló:

FK Csíkszereda–Marosvásárhelyi Ladies 4–0 (1–0),
gólszerzők: Nyéki Anna (40. perc), Kristály Franciska (78.), Szász Ildikó (81.) és Bartalis Barbara (85.).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Albu Erika, Simon Mónika, Boér Bíborka, Szentes Szabina, Nyéki Anna, Szőke Eszter, Antal Anita, Györgyicze Réka, Kristály Franciska, Bartalis Barbara. Játszott még: Péter Alexandra, Szász Ildikó, Nagy Noémi, Abos Bianka és Demény Hajnalka. Vezetőedző: Albu László.
Ladies: Tóth Evelin – Nagy Krisztina, Egyed Kriszta, Tímár Erika, Krall Tímea, Tamás Tímea, Dávid Márta, Adorján Szidónia, Székely Kincső, Bíró Enikő, Nagy Renáta. Játszott még: Suciu Alexandra, Nagy Laura és Csóka Antónia. Vezetőedző: Mihály Sándor.

A forduló másik mérkőzésén: Kolozsvári U Olimpia II. csapata–Szörényvári Atletic Drobeta 11–0. A Kolozsvári Olimpic Star csapata szabadnapos volt.