Immár hét bajnokija nyeretlen az U Craiova

Orbán Zsolt 2021. december 18., 20:36 utolsó módosítás: 2021. december 18., 20:39

A súlyos anyagi gondokkal küszködő Medgyest sem tudta felülmúlni az Universitatea Craiova labdarúgócsapata. A szezon elején a bajnoki címre pályázó oltyánoknak a felsőházi rájátszásért is meg kell küzdeniük az alapszakasz hajrájában.

Zsinórban négy döntetlen – így zárták az évet a craiovai kék-fehérek Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

Medgyesen folytatódott szombaton az év utolsó fordulója a labdarúgó 1. Ligában. A nehéz anyagi helyzetben lévő erdélyi csapat az utóbbi időben rendkívül gyenge formát mutató U Craiovát fogadta.

A mérkőzés elején Paul Papp elképesztő védelmi hibáját Ronaldo Deaconu használta ki, a rutinos dési bekk gyakorlatilag odaajándékozta a felpörgő labdát a Sepsi OSK korábbi középpályásának, aki köszönte az ajándékot és megszerezte a vezetést csapatának.

A vendégeket irányító Laurențiu Reghecampf már az első félidő közepén kettős cserére szánta el magát, Pappot Screciu, Bancut Vătăjelu váltotta

A Craiova ment előre az egyenlítésért, de erre a pillanatra a 62. percig kellett várni: egy ellentámadáson Andrei Ivan talált be Gabriel de Moura igyekezet ellenére. A meccs végén mindkét csapatnak megvoltak az esélyei, hogy eldöntse a meccset, de döntetlennel kellett kiegyezniük.

Az Universitatea sorozatban a hetedik bajnokiján maradt nyeretlen az 1. Ligában, így a playoff-pozíciója is veszélybe került. A Szeben megyeiek két vesztes meccs után szereztek pontot, jelenleg a 11. helyen állnak.

A szombati játéknap másik találkozóján a Bukaresti Rapid vendége az FC Botoșani lesz.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 21. forduló
Medgyesi Gaz Metan–Universitatea Craiova 1–1 (1–0)
Gól: Deaconu (3.), ill. Ivan (62.)
Medgyes: Vâlceanu – Moura, Matricardi (Filip 80.), Yuri, Dobrescu – Alceus, Francisco (Irobiso 68.) – Grădinaru (Lixandru 89.), Deaconu (Chamed 89.), Şteau – Morar (Izata, a szünetben). Edző: Ilie Poenaru.
U Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Bălașa 71.), Papp (Screciu 27.), Constantin, Bancu (Vătăjelu 27.) – Gustavo, Nistor (Ivanov 54.), Vână – Cîmpanu (Roguljic 54.), Koljic, Ivan. Edző: Laurențiu Reghecampf.
Játékvezető: Radu Petrescu (Bukarest)