Folytatta idei jó kezdeményezését az FK Csíkszereda a felnőtt férfi futballcsapat hazai mérkőzéseinek felvezetőjeként. Minden tavaszi hazai mérkőzésen a város korábbi futballegyéniségei közül végzi el valaki a tiszteletbeli kezdőrúgást. Szerdán délután Balázs Árpádot, „Rókát” érte ez a megtiszteltetés, és ő óriási tapsot kapott a közönségtől. A csíkszeredai labdarúgás egyik emblematikus alakja, „Róka” az 1980-as és az 1990-es években volt Csíkszereda csapatának meghatározó játékosa.
Az 1–1-es döntetlennel végződött FK Csíkszereda–CS Mioveni találkozó után Ilyés Róbert, a székelyföldiek vezetőedzője azt mondta, hogy kiegyensúlyozott mérkőzés volt, látszott és érződött, hogy egy rutinos csapat ellen léptek pályára, akiknél sok tapasztalt, első ligát megjárt játékos van a keretben.
fogalmazott Ilyés Róbert.
Kiemelte, négy játékost cserélt ki az előző mérkőzéshez képest a kezdő tizenegyben, de ez nem hozott pluszt a játékukban.
„A második félidőben próbáltunk visszazárkózni és ellentámadásokat indítani. Sajnos, ezeket nem tudtuk érvényesíteni, rossz döntéseket hoztunk. Próbáltam frissíteni, de a cserék ezúttal nem tudtak újat hozni a játékunkban és az a pluszt hozzátenni, amit elvártunk” – nyilatkozta Ilyés.
A CS Mioveni vezetőedzője, Constantin Schumecher Fălticeni-ben született, és a 2000-es évek elején csapattársa volt Ilyés Róbertnek a Bukaresti Rapidnál.
– nyilatkozta Schumacher.
Arra a kérdésünkre, hogy a mérkőzés alatt voltak vitái a játékvezetőkkel, és emiatt sárga lapot is kapott, Schumacher azt válaszolta, hogy a játék hevében nagy a nyomás az edzőkön, és néha megtörténik, hogy vitatkoznak a bírókkal. „Mi, edzők szubjektíven ítélünk meg bizonyos szituációkat, másképp látjuk, de végül gratulálok a játékvezetőknek, összességében jól bíráskodtak” – tette hozzá a CS Mioveni szakvezetője.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!