Ráült az eredményre, elszalasztotta a győzelmet az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2024. április 10., 19:02 utolsó módosítás: 2024. április 11., 11:35

Egy öngólnak köszönhetően közvetlenül a pihenő előtt előnybe került az FK Csíkszereda, ám a folytatásban nem tudta kihúzni kapott gól nélkül, így döntetlennel zárult a CS Mioveni első hazai találkozó.

Fotó: Borbély Fanni

Miután vasárnap Slobozián elszenvedte idei első vereségét, a csíkszeredai együttesnek szerdán késő délután hazai közönség előtt lehetősége volt javítani a tőle egy ponttal lemaradó ellenfelével szemben a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában.

Az elejétől magához vette a kezdeményezést az FK, ám támadásban szinte semmi nem jött össze. Komoly lehetőséget egyik csapat sem tudott kialakítani, az elején mindössze veszélytelen távoli lövések voltak mindkét oldalon, az első félidő legnagyobb része eseménytelenül telt el.

Aztán a szünethez közeledve felpörgött a játék, az első helyzetre a 37. percig kellett várni, amikor Bakos Ervin a tizenhatoson belülről fölé lőtt, majd Babati beadása is kevéssel kerülte el a kaput. A túloldalon rögtön a Mioveni is betalálhatott volna, Stan azonban kihagyta a ziccerét.

Közvetlenül a pihenő előtt szabadrúgáshoz jutott a házigazda, Nagy János beadása után Blănaru szerencsétlenül ért a labdába, amely a hálóban kötött ki, ezzel megszerezte a vezetést Ilyés Róbert csapata.

Jobban kezdték a második játékrészt a vendégek, egyértelműen ők irányítottak, a 60. percben Guțea helyzeténél Gyengének kellett védenie, később egy pontrúgást követően veszélyeztettek, Mihai Costea elé került a labda, de elrontotta a lövését.

Az FK lemondott a támadásról, nem is jutott el egyetlen lehetőségig sem, inkább a védekezésre összpontosított.

Ez a taktika azonban nem volt kifizetődő, a hajrá kezdetén ugyanis Costea üresen kapta a labdát, beadta középre, ahol Stan érkezett és a hálóba lőtt.

A bekapott gól megzavarta a csíkiakat, a Mioveni hajtott a győzelemre, de hamar sikerült kijönni a szorításból, és az utolsó helyzet az FK előtt adódott, azonban Bakos a tizenhatos közeléből ezúttal sem találta el a kaput.

Maradt az 1–1-es döntetlen, ezzel a székelyföldi gárda jobb gólkülönbségével feljött a negyedik helyre. Újabb hazai mérkőzés következik a csíkszeredaiak számára, szombaton 12 órától a Vajdahunyadi Corvinult fogadják.