„Nem jött össze, amit terveztünk, érződött a feszültség a játékosokon, nem is ismertem rá a csapatra. Idegesek voltunk, belementünk provokációkba. Ebből a vereségből minél hamarabb fel kell álljunk, tanulnunk kell belőle.
Most két nehéz mérkőzés vár ránk idegenben, remélem, felrázzuk magunkat minél hamarabb, ki kell elemezzük a gyenge pontjainkat, a mai hibáinkat, és teljesen más mentalitással vágunk neki a továbbiaknak” – nyilatkozta a mérkőzés után a klub honlapjának Ilyés Róbert vezetőedző.
Az FK legutóbb közel egy éve, tavaly májusban kapott egy meccsen három gólt, igaz, akkor egymás után kétszer is, a CS Mioveni és a Vajdahunyadi Corvinul vendégeként is 3–1-re kapott ki. Háromgólos különbséggel pedig a 2023–24-es szezon rajtján,
2023 augusztusának elején hazai pályán 3–0-ra kapott ki a Concordia Chiajnától.
Az FK-ra újabb két kiszállás vár a felsőházban, jövő szombaton délben az FC Voluntari, aztán április 30-án, szerdán 17 órától a Bukaresti Steaua vendége lesz.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!