HIRDETÉS

Harmatgyenge focit mutatott az FK Csíkszereda, várni kell még a feljutásra

Nem volt átütő erő az FK Csíkszereda játékában
Fotó: Borbély Fanni

2025. április 19., 14:46

A szezon egyik leggyengébb teljesítményével rukkolt elé az FK Csíkszereda, ellenfele, az FC Argeș brillírozott, így a listavezető elszenvedte első vereségét a labdarúgó 2. Liga rájátszásában.

2025. április 19., 14:46

Szombaton kora délután Mioveni-ben lépett pályára az FK Csíkszereda, az FC Argeș volt az ellenfél a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásnak ötödik játéknapján. A székelyföldiek azzal a tudattal vágtak neki az összecsapásnak, hogy egy győzelemmel elérik a feljutást a Szuperligába, mindezt öt fordulóval a play-off vége előtt.

HIRDETÉS

A kezdő sípszó előtt a két együttes veretlen a rájátszásban, mindketten döntetlent értek el a legutóbbi játéknapon, nagy valószínűséggel ezen két klub lesz ott az élvonalban a soron következő idényben.

Finoman is szólva, nem esett egymásnak a két csapat, jobbára a mezőnyben adogattak, az első negyedórában egy-egy vérszegény gólhelyzetet hoztak össze.

A 22. percben aztán Jebari lábáról lopta le Roman a labdát, a tizenhatosról rátekerte, a játékszer a felső kapufán csattant, a kipattanóra Moldoveanu csapott le, befejelte, megszerezte a hazaiaknak a vezetést.

Igencsak tompa volt az FK támadójátéka, kétszer Torvundot próbálták helyzetbe hozni a többiek, egyik lövése sem találta el a kaput.

A pihenő előtt Moldoveanu duplázott, egy beívelést a csíkszeredai védelem nem tudott kivágni, kis szerencsével pattant a labda a támadóhoz, aki az ötös sarkánál bebombázta, így 2–0-ra vezetett az FC Argeș.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Ilyés Róbert cseréi sem hoztak frissességet az FK játékába, nagyon gyenge napot fogott ki a székelyföldi együttes.

Az FK Argeș irányította a mérkőzést, Moldoveanu megszerezhette volna mesterhármasát, Simon még blokkolni tudta lövését.

A 74. percben aztán növelte előnyét a házigazda, húszról Brădescu kilőtte a jobb felsőt (3–0), eldöntve a meccset.

A végjátékba tudott csak összehozni egy igazi gólszerzési lehetősége a piros-fekete alakulat, Anderson tette próbára a kapust egy átejtéssel, Straton még odaért, kitolta a labdát szögletre.

A play-offban először szenvedett vereséget az FK Csíkszereda, ezzel zárkózott az FC Argeș, a piros-feketék első helyüket azért megtartották.

Újabb idegenbeli találkozó következik, jövő szombaton 12 órától a hatodik FC Voluntari vendége lesz Ilyés Róbert legénysége.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló:

FC Argeș–FK Csíkszereda 3–0 (2–0).
Mioveni, városi stadion. Vezette: Vlad Baban (Jászváros).
Gólszerzők: Robert Moldovan (22., 41.), Ionuț Brădescu (74.).
FC Argeș: Straton – Borța (Tofan, 88.), M. Tudose, Garutti, Briceag – Seto, Doukoure (Orozco, 46.), Rădescu – Moldoveanu (Tchassem, 66., Roman (Mitrică, 46.), Gheorghe (Manole, 79.). Vezetőedző: Bogdan Andone.
FK: Simon – Hegedűs, Kelemen (Fülöp, 46.), Palmeș – Kovács, Csürös, Veres (Bloj, 11.), Jebari, Szilágyi (Pintér, 64.), Torvund (Anderson, 46.) – Dolny. Vezetőedző: Ilyés Róbert.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, felsőházi rájátszás, 5. forduló

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás

FK Csíkszereda: 44 pont az alapszakaszban
Bukaresti Steaua: 41 pont az alapszakaszban
Bukaresti Metaloglobus: 38 pont az alapszakaszban
Resicabányai CSM: 34 pont az alapszakaszban
FC Argeș Pitești: 34 pont az alapszakaszban
FC Voluntari: 33 pont az alapszakaszban
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Niczuly Roland újra a csapattal készül, testvérével szerződést bontott a Sepsi OSK

Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.

Nem bírt a Szuperliga újoncával a Sepsi OSK

Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.

Székelyhon

Motorost ölt meg a medve a Transzfogarason – videóval

Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.

`
Krónika

„Itt a medve, milyen szép, felém jön” – lelkesedett a transzfogarasi halálos támadás áldozata

Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.

Krónika

Augusztus 1-től nő az áfa – Jóváhagyta a kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet

Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.

Főtér

Miért nincs íze a paradicsomnak?

Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?

Ez is érdekelheti

Új időszámítás a Sepsinél, Suciu nélkül

Nem hosszabbították meg Valentin Suciu június végén lejárt szerződését a Sepsi OSK-nál, a sepsiszentgyörgyi klubot korábban a 4. Ligából az élvonalig vezető tréner az akadémia szakmai igazgatójaként búcsúzott egykori sikerei helyszínétől.

Magyari Szilárd új kihívásra vágyott, túlszárnyalná tavalyi teljesítményét

A másodosztály egyik újoncához igazolt a farkaslaki születésű támadó. Magyari Szilárd úgy érzi, a Szatmárnémeti VSK a megfelelő klub számára, ahol tovább fejlődhet.

Niczuly Roland újra a csapattal készül, testvérével szerződést bontott a Sepsi OSK

Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.

Nem bírt a Szuperliga újoncával a Sepsi OSK

Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.

A szövetségnek még rá kell bólintania a Nyárádtő–ASA megállapodásra

Benyújtották a szükséges iratcsomót, jelenleg a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) jóváhagyására várnak a Maros megyei klubok. Amennyiben pozitív választ kapnak, Marosvásárhelyi ASA néven indulnak a 2. Liga új szezonjában.

Észt játékossal betonozza be védelmét a Sepsi OSK

Újabb erősítést jelentett be a Sepsi OSK labdarúgócsapata: a magyar válogatott Kalmár Zsolttal ugyan nem sikerült megegyezniük, az észt válogatott Joonas Tammal viszont igen. A háromszéki klub pénteken újabb edzőmeccset játszik.

Sorra szabadul a légiósoktól – hazai játékosokra építkezik a Sepsi OSK

Látványos átalakításba kezdett a másodosztályba kiesett Sepsi OSK: a klub hat távozót jelentett be eddig, közülük négyen külföldiek voltak. A cél egyértelmű: romániai labdarúgókra építené új csapatát a háromszéki labdarúgóklub.

Válóperes ügyvéd kerestetik – a Diószegi–Niczuly csörte margójára

Milyen jól illenek egymáshoz! Igazi szép pár! És milyen jól egyeznek! – szokták mondogatni olyankor, amikor egy jól alakult házasság mindkét tagja, a házaspár gondtalan, másoknak is tetsző, példás családi életet él.

A 2. Liga egyik újoncához igazolt az FK Csíkszereda két volt játékosa

Két egykori FK Csíkszereda-játékos, Pintér Bence és Magyari Szilárd a frissen feljutott Szatmárnémeti CSM Olimpia keretéhez csatlakozott. A másodosztályba visszatérő klub ütőképes csapatot épít az új idényre.

Niczuly Roland: „Diószegi csak a hazugságot terjeszti, hogy én legyek, akin csattan az ostor”

Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!