Ilyés Róbert: „folyton balszerencsénk van”

Székely Sport 2021. augusztus 16., 12:49 utolsó módosítás: 2021. augusztus 16., 12:51

Sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Ligában, az ötödik forduló vasárnapi játéknapján 2–0-ra kapott ki hazai pályán az FC Argeș Pitești-től. Ilyés Róbert másodedző szerint a balszerencse számlájára is írható a csapat gyenge szereplése.

Ilyés Róbert bízik benne, mihamarabb túlteszik magukat a problémákon Fotó: Veres Nándor

A szezon elején két gyenge formát mutató csapat találkozóján hiába volt kezdeményezőbb a háromszéki együttes, a vezetést váratlanul a vendégek szerezték meg a 36. percben, amikor értékesítették első helyzetüket. A szünetet követően a Sepsi OSK is betalált, Eder Gonzalez felső kapufája utáni kipattanót Askovski a hálóba továbbította, de a gólt les miatt érvénytelenítették. Kevéssel ezután szögletnél a pitești-i csapat megduplázta előnyét, és eldöntötte a három pont kérdését, ezzel megszerezte szezonbeli első győzelmét.

Az FC Argeș pontszámban utolérte, és jobb gólkülönbségével megelőzte a Sepsi OSK-t, amely a tabella tizennegyedik helyére süllyedt.

A sepsiszentgyörgyi együttes ezelőtt a Mioveni-től ugyancsak hazai pályán 2–1-re és a Farultól idegenben 1–0-ra kapott ki.

Az FC Argeș elleni mérkőzésen a piros-fehéreket a kispadról a másodedző, Ilyés Róbert irányította, Leo Grozavu ugyanis kétfordulós eltiltását tölti, miután az előző, Farul elleni meccsen piros lapot kapott.

„Nehéz megemészteni a sorozatos vereségeket. Balszerencsénk van, az előző fordulóban a Konstancával számos helyzetünk volt, mégis kikaptunk, ezen a mérkőzésen pedig volt egy szabályos gólunk, amit nem adtak meg, ezzel visszajöhettünk volna a meccsbe. Válságban van a csapat, a játékosok mentálisan elfáradtak, az is lényeges, hogy a vezetőedző nem volt a kispadon. Reméljük, hogy mihamarabb túltesszük magunkat ezeken a problémákon, mert a tabella alján vagyunk.

Sok új játékos érkezett a nyáron, akik közül a megterhelő edzések után majdnem mindenki lesérült, lehet, hogy korábbi klubjaiknál nem voltak ehhez hozzászokva.

Egyik mérkőzésen sem tudtuk a legjobb kezdő tizenegyet a pályára küldeni, így a játékkapcsolatok terén is szenvedünk” – nyilatkozta a találkozót követő sajtótájékoztatón Ilyés Róbert, a Sepsi OSK másodedzője.