Egyre lejjebb csúszik, otthon hasalt el a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2021. augusztus 15., 20:35 utolsó módosítás: 2021. augusztus 15., 21:40

Zsinórban a harmadik vereségét könyvelte el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Liga ötödik játéknapján. Az FC Argeș pragmatikus focit mutatva kétszert is megzörgette a hálót.

Nem találja tavalyi remek formáját a Sepsi OSK Fotó: Veres Nándor

Mindkét csapatnak óriási szüksége volt a pontok megkaparintására, míg a háromszékiek az utóbbi két találkozójukat elveszítették, addig az ellenlábasuk csupán egyetlen pontot gyűjtött be ezidáig. A vasárnap délutáni mérkőzésen a piros-fehéreket a kispadról a másodedző, Ilyés Róbert irányította, Leo Grozavu a kétfordulós eltiltását töltötte le, miután az előző meccsen piros lapot kapott.

Többet volt játékban a Sepsi OSK az első negyedórában, próbálta tűz alatt tartani az ellenlábas kapuját, de rendre elakadtak a tizenhatosnál a támadások építkezései. Talán, a meleg is rányomta a bélyegét a ritmusra.

A semmiből érkezett az első gól, a vendégek szerezték a 36. percben, miután Fofana eladott egy labdát a félpályánál, a kapu előterébe ívelték, Dumitru mellel levette, közelről belőtte – az első helyzetét értékesítette az FC Argeș (0–1).

Videó: Fotbal Romania

Fotó: Veres Nándor

Golocfa gyorsan egyenlíthetett volna, lövése az oldalhálóba vágódott, igaz, hogy túloldalt Niczulynak is védenie kellett, aztán a szögletet követően Tofan a kapufára lőtte.

Teljesen szétesett a sepsiszentgyörgyiek játéka a bekapott találatot követően, jól jött számukra a pihenő.

A második játékrészben hármas cserét hajtott végre a házigazda, Achahbar, Dimitrov és Ispas jutott játéklehetőséghez. Sok újdonságot nem hoztak a kispadról beálló játékosok, hiányzott az átütő erő.

Az 59. percben Eder a felső kapufára lőtte, a kipattanó labdára Askovski csapott le, lőtte be, a találatot érvénytelenítették les miatt.

Három minutumra rá kettőre növelte előnyét a vendégcsapat, egy szögletet követően Turda tízről erős fejesébe – Mitrea szorításában – csak belékapni tudott Niczuly, hárítani nem, a labda a hálóban pihent meg (0–2).

Chunchukov fejese zúgott mellé, a Sepsi OSK ment előre, pár apróbb helyzetet ki is alakított, de sehogy sem találta a gólhoz vezető utat. Még a szépítés sem jött össze, Bojic bólintott mellé közelről egy beívelést.

Legutóbb 2019 novemberében jegyeztünk zsinórban három Sepsi OSK-vereséget, akkor amikor épp Leo Grozavu váltotta az edzői poszton László Csabát.

Az FC Argeș megszerezte első szezonbeli diadalát, egyben helyet cserélt a Sepsi OSK-val, a háromszékiek a tabella tizennegyedik helyére süllyedtek.