Hirdetés

Ilyés Róbert: „ezt a meccset minél hamarabb el kell felejteni”

Fotó: László Ildikó

Habár győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FC ellen, így továbbjutott a labdarúgó Román Kupa playoffkörébe az FK Csíkszereda, Ilyés Róbert vezetőedző egyáltalán nem volt elégedett a játékkal. A hazaiaktól Marucza Csanád bizakodóan nyilatkozott.

Az FK Csíkszereda szerdán délután 1–0-ra nyert a Székelyudvarhelyi FC otthonában, a sétatéri stadionba kilátogató több mint ötszáz néző két ellentétes félidőt láthatott. Az első játékrészben a csíki csapat akarata érvényesült a pályán és szerzett megérdemelten gólt, a másodikban már a hazaiak irányítottak, beszorították a 2. ligás vendégüket és több helyzetet kihagytak.

Kapcsolódó

Hirdetés

A Székelyudvarhelyi FC alapembere, Marucza Csanád szerint az első félidőben nem jött ki a lépés, a másodikra viszont nagyon összeszedték magukat.

„A szünetben Lucian Nicolau edző felrázta a csapatot, én kikerültem a szélre, középen nem éreztem úgy a játékot az első félidőben. Rajtuk voltunk, látszott a csíkiakon, hogy nem találják egymást a pályán, húzták az időt, a játékot mi irányítottuk, szögletekig, szabadrúgásokig jutottunk, nem adtak meg egy gólt nekünk” – sorolta a jobbszélső.

A mérkőzés végén óriási feszültség uralkodott a pályán, egymás után villantak a sárga lapok, történt egy kis kakaskodás is a csíki tizenhatosban. „Nem adtak meg nekünk egy tizenegyest, ahogy én láttam a pályán és a társaim is, szerintünk az volt. Ha azt megadták volna, akkor szerintem megfordul a mérkőzés sorsa, és a hosszabbításban felül kerekedünk Csíkszeredán.

Így is nagyon jó eredményt értünk el, helyt álltunk, a csapat pedig nagyon jó úton halad, és ha ezt így folytatjuk, akkor csak még jobbak leszünk.

Fel vagyunk készülve a szezonrajtra és nagyon várjuk az első bajnoki meccset” – osztotta meg tapasztalatait Marucza Csanád.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

A csíkiak vezetőedzője, Ilyés Róbert nem tudja elfogadni, hogy egy alacsonyabb osztályban szereplő együttes ekkora nyomást gyakoroljon csapatára. „Számomra elgondolkodtató, hogy egy jó első félidő után, amikor jóformán esélyt sem adtunk az ellenfélnek, nem is közeledtek a kapunkhoz, pontosan ellentétes második félidőt játsszunk.

Nem tudom elfogadni, hogy egy alacsonyabb osztályú csapat ilyen nyomást helyezzen ránk. Vannak rutinos játékosaim, akiktől többet várok el.

Nem lehetnek olyan kifogások, hogy a pálya minősége nem felelt meg, hogy nem tudtuk a mi játékunkat hozni, hiszen az ellenfél is ezen a pályán játszott.

Az egyetlen pozitívum a továbbjutás, minél hamarabb szeretném ezt a mérkőzést elfelejteni”

– mondta.

Az első félidőben több nagy helyzetet kialakított a csíki együttes, ebből egyet gólra is tudott váltani. „Megvannak a lehetőségeink, de nem tudjuk megbüntetni az ellenfelet, nincs meg a második gól, hogy lezárjuk a meccset. Hiányzik az átütő erő, még rengeteget kell fejlődjünk. Hiszen a közeljövőben, amikor jobb képességű csapatokkal játszunk, biztos, hogy meg fognak minket büntetni” – folytatta.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Ilyés szerint az SZFC elleni kupameccs nem volt jó felkészülés a szombaton 12 órakor kezdődő, Vajdahunyadi Corvinul elleni bajnoki meccsre.

„A legutóbbi találkozónkhoz képest hét játékost is pihentettem Székelyudvarhelyen.

A Román Kupát is komolyan vesszük, mert minél tovább akarunk jutni. Én a keret összes játékosára számítok, azokra is, akik ezen a meccsen a pályán voltak.

A második félidőben nem látszott a két csapat közötti osztálykülönbség. Mi az utolsó percekben bepánikoltunk, mivel eddig nem szorultunk olyan helyzetekbe, amikor a kapus a védőlánc mögé lövi be a labdákat. Ezek sok veszélyt hordoznak magukban, az udvarhelyiek pedig éltek ezzel a lehetőséggel, erre építették támadásaikat, mi pedig átvettük ugyanezt a stílust, de sikertelenül, nem volt bennünk elég merészség” – zárta gondolatait Ilyés Róbert.

Az FK a 2. Liga harmadik fordulójában, szombaton 12 órakor a másodosztályban újonc, de komoly játékerőt képviselő Vajdahunyadi Corvinul vendége lesz. Az SZFC számára jövő hét végén kezdődik a bajnokság, a 3. Liga nyitófordulójában a Kézdivásárhelyi SE-t fogadja.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltották és súlyos pénzbírsággal sújtották az OSK sportigazgatóját

A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.

„Nem mondtam, hogy tolvajok” – megszólalt Hadnagy Attila az eltiltása után

Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.

Székelyhon

Holtan találták meg a Gyergyóalfaluból eltűnt férfit

Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.

`
Krónika

Bocsánatkérésre szólítja Zelenszkijt a székelyföldi parlamenti képviselő

Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.

Krónika

Elektromos autó az üzemanyagválság ellen? Kiszámoltuk: meghökkentő a különbség

Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.

Főtér

A járdán gázoltak halálra egy terhes nőt. Hibáztatás helyett ideje lenne a saját felelősségünkön is elgondolkodni

A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.

Ez is érdekelheti

Néggyel válaszolt a vendég találatra a Gyergyói VSK

Egymás után a második győzelmét szerezte meg a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában a Gyergyói VSK, miután hátrányból fordítva 4–1-re múlta felül a Bákói Aerostart.

Akkor lőtt gólt, amikor akart a VSK Székelyudvarhely

Nagyon elverte a sereghajtót a VSK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. Már a pihenőkor két számjegyű volt a különbség.

A KSE mellett a Sepsi OSK II. is ott lesz a play-offban

Négy pontot szereztek a háromszéki együttesek a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában: a KSE remek támadójátékkal győzedelmeskedett az Oțelul II. ellen, míg a Sepsi OSK farmcsapata kiélezett csatában játszott döntetlent Blejoi-ban.

Az utolsó pillanatban úszott el a felsőház reménye az SZFC-nek

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó hazai meccsén lépett pályára a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a felsőházi rájátszásért folytatott harcban rivális Bucovina Rădăuți volt az ellenfél a városi stadionban.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Idegenben vetett véget nyeretlenségi szériájának a Gyergyói VSK

Hosszú nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Gyergyói VSK azáltal, hogy a Viitorul Onești otthonából elhozta a pontokat a labdarúgó 3. Ligában. A gyergyóiak kilenc sikertelen forduló után örülhettek újra a győzelemnek.

Mindkét félidőben három gólt lőtt, kiütéssel nyert a Kézdivásárhelyi SE

A ranglistamásodik Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata mindkét félidőben háromszor vette be ellenfele kapuját, így fölényes győzelmet aratott hazai pályán a Dacia Unirea Brăila felett a 3. Liga 20. fordulójában.

A végén borult minden, elbúcsúzhat a felsőháztól a Székelyudvarhelyi FC

Vereséget szenvedett a Székelyudvarhelyi FC a felsőházi rájátszásért folytatott harc kulcsfontosságú mérkőzésén, egy könnyelműen befújt tizenegyessel 2–1-re maradt alul szombaton a Știința Miroslava vendégeként a labdarúgó 3. Liga 20. játéknapján.

Megállíthatatlan hazai pályán, már dobogón a sepsiszentgyörgyi utánpótláscsapat

Tovább folytatódott a Sepsi OSK II. remek hazai sorozata, a sepsiszentgyörgyiek a Victoria Traian ellen érvényesítették a papírformát, ezzel pedig sorozatban hetedik győzelmüket aratták pályaválasztóként a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjában.

Tovább tart a rossz sorozat: a Jászvásári USV is nyert Gyergyóban

Nem találja a győzelemhez vezető utat a Gyergyói VSK: a Hargita megyei együttes immár hét mérkőzés óta nyeretlen. Ez szombaton sem változott a Jászvásári USV ellen, a vendégek egyetlen találata elegendő volt a három pont megszerzéséhez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!