Ilyés: a siker titka a kemény munka és a taktikai fegyelem

Dobos László 2023. szeptember 30., 15:05 utolsó módosítás: 2023. szeptember 30., 20:41

Megszerezte második győzelmét a labdarúgó 2. Liga alapszakaszában az FK Csíkszereda, szombaton délben hazai pályán 1–0–ra legyőzte a tavaly még az élvonalban szereplő Chindia Târgoviște együttesét.

Ilyés Róbert csapata három ponttal gazdagodott Fotó: Pinti Attila

A kevés néző előtt lejátszott összecsapás küzdelmes, de kevésbé látványos focit hozott, amelynek végén a hazai csapat otthon tartotta a három pontot. Érdekesség, hogy a vendégeket egy tíz fős szurkolótábor is elkísérte, akik végig sportszerűen drukkoltak. A hazaiakat a Lokálpatrióták biztatták a meccs elejétől a végéig. A mérkőzést követően a két szakvezető nyilatkozott.

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „A győzelem kulcsa a csapategység volt, küzdeni akarásból pedig jelesre vizsgázott minden játékosom. Egy szép csapatmunka volt, a fiúk érezték a veszélyt, hogy a táblázatban nem állunk jól, és összeszedték magukat. Remélem, hogy ezt a küzdőszellemet, amit ma tapasztaltunk, azt a következő meccseken is viszont fogjuk látni.

Hosszú idő után nyertünk újra, és azt gondolom, hogy – a szervezettség és az agresszivitás szempontjából – egy jó meccset játszottunk, és ez bizalmat ad. A védekezésünk jól működött. Nagyon örülök ugyanakkor annak, hogy visszatért Gyenge Szilárd kapusunk, aki legalább három góltól mentett meg.

A második félidőben voltak tiszta gólhelyzeteink, növelhettük volna előnyünket, a második 45 percben mi voltunk a jobbak. Nem a látványos játék, hanem az eredmény, a győzelem, a három pont megszerzése volt a cél.

Monitorizáljuk játékosainkat, minden edzésen és minden mérkőzésen mérjük, hogy ki mennyit fut, és elmondhatom, hogy a játékosaim többsége 10–12 kilométert fut meccsenként. Mi nem kérjük azt a játékosainktól, hogy húzzák az időt vagy feküdjenek le. Gyengénél volt egy görcsös eset, de ott, azokban a pillanatokban a játékos egyénisége érvényesül.

Következik egy nagyon nehéz meccs a Metaloglobus otthonában, ahol a maihoz hasonló játékot várok. Végkövetkeztetésként: a mai győzelem titka a munka és a taktikai fegyelem volt.”

Miriuță románul nyilatkozott

A nagybányai születésű, kilencszeres magyar válogatott Vasile Miriuță, a Chindia Târgoviște vezetőedzője a mérkőzés után elmondta, hogy a félreértések elkerülése miatt csak román nyelven tolmácsolja mondandóját.

Vasile Miriuță, a Chindia edzője Fotó: Pinti Attila

„Két különböző félidőt láthatott a közönség, az elsőt ha megnyertük volna 2–3 góllal, az senkinek se lett volna meglepetés. Volt az a tizenegyes, melyből a hazai csapat megszerezte a vezetést. Jogos volt a büntető, mert a mi játékosunk hibázott.

A második játékrészben nem tudtunk, ők nem erőltették, így 1–0 maradt, de ismétlem, hogy ha az első 45 percben kihasználtuk volna helyzeteinket, akkor másképp alakult volna az eredmény.

Következik számunkra a Progresul elleni meccs, amit kötelezően meg kell nyernünk. Többet szerettünk volna ma elérni, de sajnos így alakult. Szerintem a második félidőre nem az erőnlét szempontjából estünk vissza, hanem mentálisan” – hangsúlyozta Miriuță.