Bölöni László az első számú jelölt a vezetőedzői posztra – erősítette meg a Székelyhonnak Diószegi László. A Sepsi OSK elnöke elmondta, hogy régi álma teljesülne azzal, ha Bölöni László elfogadná a felkérést.
A tárgyalásokat még nem kezdtük el, eddig csak beszélgetéseket folytattunk vele, és szerda estig ad választ arra, hogy hajlamos-e elvállalni a Sepsi OSK irányítását” – nyilatkozta Diószegi László.
Hozzátette, annyira belelovalta magát Bölöni lehetséges érkezésébe, hogy egyelőre nem is gondolkodott más edző szerződtetésében.
Amennyiben viszont nem sikerül Bölönivel egyezségre jutni, csütörtöktől elkezdenek más edzőket is megkeresni, hogy tudják meg, kinek milyen elvárásai vannak.
„Látták, hogy a Sepsi az előző idényben bejutott a Konferencia Ligába, ezért egyes edzők nagyon elszállnak, és olyan béreket kérnek, hogy azt lehetetlen megadni,
Nem szeretnénk azon klubok közé tartozni, amelyek nagy fizetéseket ígérnek és aztán azt nem adják meg. Tudatosan kell választanunk és gazdálkodnunk” – hangsúlyozta a Sepsi OSK tulajdonosa.
A klubnál egyébként van egy lista arról, hogy kik lehetnek a csapat új vezetőedzői, ezen Costel Gâlcă, Nicolae Dică és Mihai Teja neve is szerepel, de még Marius Șumudică is szívesen jönne Sepsiszentgyörgyre, valamint egy Magyarországon dolgozó edző is van a jelöltek között.
Diószegi László közölte, számukra fontos lenne, hogy az új edzőnek legyen némi tapasztalata a romániai labdarúgásban.
Nagyon jól meg kell gondolják, hogy kit neveznek ki, mert azt szeretnék, hogy az új szakvezető már a közeljövőben eredményes legyen, és kirángassa a gödörből a csapatot. „Célunk továbbra is az, hogy az előző szezonban elért jó eredmények után ebben a bajnokságban is be tudjunk jutni a felsőházi rájátszásba, de ehhez sorozatos győzelmek kellenek, és a sok döntetlen miatt egyre halványabb a remény” – mutatott rá.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!