Az IFFHS történetében 1991 óta először végzett az élen a brazil Série A, az elmúlt három évtizedben rendre valamelyik európai nemzeti bajnokság került egy-egy esztendő világranglistájának az első helyére. A legtöbbször - 13 alkalommal - a spanyol La Liga diadalmaskodott, Olaszország 11, Anglia 5, Németország pedig egy ízben bizonyult a legerősebbnek az IFFHS-nél.
A 2021-es lajstromban az angol Premier League foglalja el a második pozíciót, és a 2020-ban győztes olasz Serie A lett a harmadik. A spanyol élvonalbeli pontvadászat ismét a negyedik helyet szerezte meg a francia Ligue 1 és a portugál Primeira Liga előtt. A holland Eredivisie a német Bundesligát megelőzve a hetedik helyre ugrott előre, s a tízes élcsoportot az argentin Primera División és a paraguayi División Profesional zárja. A top 20-ban 14 európai futballbajnokság kapott helyet.
A román 1. Ligát a 25. helyre rangsorolták, a magyar NB I-é pedig az 53. pozíció az összesen nyolcvan ország nemzeti bajnokságát tartalmazó listán.
A legerősebb bajnokságok 2021-ben az IFFHS-nél:
1. Brazília 1406 pont
2. Anglia 1204
3. Olaszország 1060,5
4. Spanyolország 1028
5. Franciaország 937
6. Portugália 903
7. Hollandia 901
8. Németország 880
9. Argentína 770,5
10. Paraguay 737
...25. Románia 568
...53. Magyarország 340,5
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!