Amint arról beszámoltunk, a Román Labdarúgó Szövetség elkészítette a kalapokat a labdarúgó Román Kupa november 9-i sorsolására.
Az ötödik körben, amely során az élvonalbeli együttesek is csatlakoznak a mezőnyhöz, elméletileg egy székely rangadóra is van esély, de az 1. Ligában érdekelt Sepsi OSK és a másodosztályú FK Csíkszereda inkább elkerülné egymást.
A háromszéki és a csíkszeredai labdarúgóklub elnökét ugyanazzal a kérdéssel kerestük meg a kalapok közzététele után, azaz: milyen ellenféllel szeretnének összekerülni a hétfői sorsoláson?
Diószegi László, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK tulajdonosa:
„Túl korai lenne már ebben a szakaszban egy neves ellenfelet kapni, a Kolozsvári CFR-t vagy más élvonalbeli csapatot.
Bővebb és erősebb a keretünk mint a múlt idényben, van elég játékosunk arra, hogy mindkét fronton, a bajnokságban és a kupában is jól tudjunk teljesíteni.”
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke:
„Normális körülmények között azt szerettük volna, ha egy neves ellenfél érkezik Csíkszeredába, a Kolozsvári CFR, az FCSB, a Dinamo vagy más nagycsapat, de így, hogy nem lehetnek nézők a mérkőzésen,
A kupa tizehatoddöntőjében a továbbjutó sorsa egyetlen mérkőzésen dől el, a házigazda a bajnokságban gyengébben rangsorolt csapat lesz. A párharcok tervezett időpontja november 28-a.
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!