Újabb idegenbeli győzelmével az élen maradt az FK Csíkszereda

Dobos László 2024. augusztus 26., 19:36

Megőrizte hibátlan mérlegét a labdarúgó 2. ligában az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert legénysége hétfőn késő délután egy góllal győzött idegenben az FC Argeş otthonában. A házigazdák csak kapufáig jutottak.

Az FK Csíkszereda újabb három ponttal gazdagodott. Korábbi felvétel Fotó: Borbély Fanni

Nem volt telt ház hétfőn délután Mioveni-ben a FC Argeş–FK Csíkszereda mérkőzésen, amelynek első félidejében nyílt focit játszottak a csapatok, többnyire hosszú, előre ívelt labdákkal próbáltak minél hamarabb eljutni az ellenfél kapujához.

A házigazdáknak több gólhelyzetük volt a mérkőzés első felében: előbb Tofán egy 25 méterről elvégzett szabadrúgásból veszélyeztetett, majd a hazai csapat éles szögből az üres kapu mellé lőtte a labdát, a 37. percben a kapu vonaláról mentett Palmeș, a ráadásban pedig Gronner fölé fejelte a játékszert.

Az első félidő egyetlen csíki szöglete, az egyetlen FK Csíkszereda helyzet góllal végződött:

a 19. percben Babati jobb oldalról beívelt szögletét Csürös Attila a hosszú saroknál védhetetlenül a hálóba fejelte (0–1).

Többet támadott a második játékrészben is a hazai gárda, amely a legnagyobb gólhelyzetét a 65. percben hagyta ki, amikor Mihai Roman közelről eltalálta a felső kapufát. Voltak még próbálkozásai a hazai alakulatnak, de a székelyföldiek is növelhették volna előnyüket: a ráadás utolsó perceiben, amikor egy veszélyes ellentámadás végén – három az egy ellen – Anderson Ceará túlbonyolította a megoldást, és hazaiak menteni tudtak.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 4. forduló:
FC Argeş Piteşti–FK Csíkszereda 0–1 (0–1).
Gólszerző: Csürös Attila (19. perc).

Játékvezetők: Iulian Dima, Cosmin Vatamanu (mindketten Bukarest), Cosmin Bojan (Marosvásárhely). Tartalék játékvezető: Mircea Salomir (Kolozsvár).
Megfigyelők: Adrian Petre (Buzău) és Ion Negoescu (Târgovişte).

FC Argeş Piteşti: Denis Onicescu – Andrei Tofan (Florin Borta, 46.), Esteban Orozco, Marius Briceag, Takayuti Seto (Petrisor Petrescu, 64.), Kevin Doukoure, Yanis Pîrvu (Andrei Dima, 87.), Robert Moldoveranu, Valentin Buhăcianu (Alexandru Roman, 46.), Erik Gronner (patrik Dulcea, 73.).

FK Csíkszereda: Simon Máté – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Bloj Erwin (Andrei Gheralia, 93.), Csürös Attila, Bakos Ervin (Kovács Márk, 46.), Gál–Andrezly Peter, Babati Benjámin (Soufiane Jebari, 67.), Alexander Torvund (Francisco Anderson Ceará, 58.), Jozef Dolný (Makrai Gábor.ó, 67.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Albu László (másodedző), Bajkó Barna (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), Keszler Áron (videoelemző).

A következő fordulóban (szeptember 3., 18 óra) az FK Csíkszereda a Metalul Buzău együttesét fogadja. Ezt megelőzően a csíkiak csütörtökön 17.30-től Román Kupa mérkőzésen az Unirea Slobozia együttesét fogadják.