Az egy héttel ezelőtti sepsiszentgyörgyi első találkozón a svéd gárda az első félidőben kétgólos előnyt alakított ki, majd a szünet után harmadik találatával bebiztosította győzelmét, a házigazdáknak pedig csak a szépítés jött össze. A 3–1-es eredmény birtokában a Djugardens a párharc még nagyobb favoritjává lépett elő a ma este 8 órakor kezdődő stockholmi visszavágón, amelyet a Pro Arena csatornán lehet élőben követni.
A hazai vereség után a Sepsi OSK-nak immár nincs veszítenivalója, így felszabadultan léphetnek pályára. A továbbjutás kiharcolásához viszont közel tökéletes mérkőzést kellene játszaniuk, és nem követhetik el azokat a védelmi hibákat, amelyeket az első mérkőzésen, továbbá remélhetőleg ezúttal a kedvezőtlen bírói döntések sem zavarják meg a játékosokat.
– nyilatkozta a párharc visszavágójáról Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője.
A főpróba egyik csapatnak sem sikerült jól a bajnokságban, hiszen a sepsiszentgyörgyiek vasárnap hazai pályán gól nélküli döntetlent játszottak az UTA-val, egy győzelem mellett ez volt a harmadik pontosztozkodásuk a Szuperligában, ahol jelenleg a hatodik helyet foglalják el. A Djugardens szintén 0–0-ra végzett a Varnamo vendégeként, ezzel megszakadt a hatmeccses győzelmi sorozata az Allsvenskanban, ráadásul az első helyről is lecsúsztak, miután az elejétől vezették a bajnokságot.
A többi romániai csapat közül az FCSB várja a legjobb helyzetből a bukaresti Nemzeti Arénában ma 20.30-kor kezdődő hazai visszavágót a szlovákiai Dunaszerdahelyi AC ellen, miután a felvidéki városban 1–0-ra nyerni tudott. A Kolozsvári CFR az idegenbeli gól nélküli döntetlen után fogadja a fehérorosz Sahtyor Szoligorszk csapatát, a hazai bajnoki címvédőnek a 20 órától rendezendő mérkőzésen kötelező kiharcolnia a továbbjutást ahhoz, hogy közelebb kerüljön céljához, a csoportkörbe jutáshoz. Az Universitatea Craiova új vezetőedzővel próbálja meg ledolgozni egygólos hátrányát hazai pályán az ukrán Zorja Luhanszk ellen (idegenben 1–0-ra kapott ki), miután kedden a román válogatott korábbi szövetségi kapitányát, Mirel Rădoit nevezték ki a menesztett Bálint László helyére.
A magyarországi csapatok programja: 20 órától Petrocub Hîncești (moldovai)–Mol Fehérvár FC, 22 órától Kisvárda Master Good–Molde (norvég). A párharc első összecsapásain a Kisvárda 3–0-s hátrányba került, a MOL Fehérvár pedig 5–0-ra győzött.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!