Hosszabbításra mentett a döntőben, végül alulmaradt a Maros megyei kupagyőztes

Horváth Bálint Ottó 2024. július 20., 21:49 utolsó módosítás: 2024. július 20., 23:02

Nagy csatában veszítette el a labdarúgó Román Kupa regionális szakaszának döntőjét a Mezőpagocsai ASF, szombaton este hosszabbításban maradt alul a Fehér megyei Marosszentimre csapatával szemben.

Háromszor is hátrányba került Mezőpagocsa, elveszítette a döntőt. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

A mezőpagocsai együttes megnyerte a kupasorozat 3-as régiójának székely megyéket felvonultató 1-es csoportját, megelőzve Hargita és Kovászna megye kupagyőzteseit, a Gyergyószentmiklósi VSK-t, illetve az Árkosi SE-t. A régió döntőjében a Brassó, Fehér és Szeben megyék alkotta 2-es trió legjobbjával, a Fehér megyei Marosszentimrével hazai pályán küzdött meg a továbbjutásért.

A rendkívül eseménydús mérkőzésen a vendégek már a 8. percben előnybe kerültek, ám a Maros megyeiek még az első negyedórában egy öngólnak köszönhetően kiegyenlítettek. Ezt követően mindkét oldalon több lehetőség kimaradt, majd az első félidő legvégén Marosszentimre ismét visszavette a vezetést.

Ráadásul, kevéssel a szünet után két góllal elhúztak, de rögtön érkezhetett volna a válasz, a támadásba lendült hazaiak azonban büntetőt rontottak.

Aztán viszont hét perc alatt kétszer is betaláltak, gólerős játékosuk, Andrei Pușcaș duplázott.

A rendes játékidőben így 3–3 volt az eredmény, amelynek végén a Fehér megyeiek emberhátrányba kerültek. Ennek ellenére viszont mégis ők lőttek a hálóba a hosszabbítás elején,

ez a találat pedig döntő jelentőségű volt,

a végéig ugyanis hiába a házigazdák minden igyekezete, már nem tudtak újra egyenlíteni.

A 4–3-as vereséggel Mezőpagocsa elszalasztotta az esélyét, hogy magasba emelje a régió Román Kupa-trófeáját és bejusson a kupasorozat következő fordulójába, ahol akár egy 3. ligás ellenféllel is találkozhatott volna.

„Eléggé rosszul kezdtünk, hamar gólt kaptunk, de utána átvettük a kezdeményezést és sikerült kiegyenlítenünk. Sajnos az első félidő végén figyelmetlenek voltunk, újra hátrányba kerültünk, majd a második játékrész elején az ellenfél egy szerencsés góllal 3–1-re elhúzott.

Ezután rögtön rájöttünk, hogy már nincs semmi veszíteni valónk, uraltuk a játékot, kihagytunk egy büntetőt, de aztán két góllal hamar egyenlíteni tudtunk.

A végéig több helyzetünk volt, de a labda egyszerűen nem akart bemenni a kapuba. A 90. percben az ellenfél piros lapot kapott, de a hosszabbításban kihasználták a védelmi hibánkat, és végül elveszítettük a döntőt. Jobban játszottunk, mint az ellenfél, de sajnos meg kell elégedjünk a második hellyel” – összegzett a mérkőzés végén a Székely Sport érdeklődésére Kristály Hunor, a mezőpagocsai csapat kapusa.

Labdarúgó Román Kupa, regionális szakasz, 3-as régió, döntő:
Mezőpagocsai ASF–Marosszentimrei Viitorul 3–4 (1–2, 3–3, 3–4) – hosszabbítás után.