Horvát csatár döntött a temesvári rangadón

Orbán Zsolt 2020. november 21., 17:40 utolsó módosítás: 2020. november 21., 17:45

Stjepan Plazonja mintegy 25 méterről nagyon eltalálta ballal. A házigazda Temesvári ASU Poli 1–0-ra nyert a Petrolul Ploiești ellen a labdarúgó 2. Liga szombat délutáni rangadóján.

Szép gólt lőtt a kölcsöncsatár Fotó: Facebook/Politehnica Timișoara

A temesvári Dan Păltinișanu Stadionban rendezték a 11. forduló legkeményebb párosítású mérkőzését. A játéknap előtt hatmeccses veretlen sorozatnál tartó, de a legutóbbi három bajnokiján egyaránt döntetlent játszó ASU Poli a Petrolult fogadta. A vendégek az előző körben pályaválasztóként nagy meglepetésre, simán kikaptak a Bákói Aerostártól.

Az élmezőnyben tanyázó bánsági csapatot eddig csak az FK Csíkszereda tudta legyőzni, és ez így maradt a szombati találkozó után is.

A küzdelmes összecsapáson kevés minőségi lehetőséget láthattunk, a három pontot egy nagyszerűen eltalált távoli lövéssel tartották otthon a hazaiak:

a 32. percben a Nagyszebentől kölcsönzött horvát csatár, Stjepan Plazonja tekert körülbelül 25 méterről a jobb alsóba.

A lila-fehérek fiatal kolozsvári kapusának, Hindrich Ottónak kevés védeni valója akadt, a Prahova megyeiek kapufáig jutottak a második félidőben, egyenlíteniük azonban nem sikerült.

Az edzőváltáson átesett bánságiak – nemrég Dan Alexa váltotta a távozó Octavian Bengát – győzelmükkel egy pontra megközelítették a listavezető FC U Craiovát, amely zsinórban negyedik döntetlenjét játszotta, ezúttal az Unirea Slobozia vendégeként.

Vendégsiker nélkül

A harmadik helyezett Metaloglobus Ovidiu Herea duplájával győzte le a Bukarestbe látogató Lénárdfalvát, míg a negyedik Dunărea Călărași kikapott a Concordia Chiajna pályáján. Az első hatból Viitorul Pandurii 0–0-ra végzett Turnu Măgureleben, a Konstancai Farul pedig egy góllal verte a Resicabánya csapatát.

Az alsóházi „rangadón” a Pandurii Tg. Jiu szezonbeli második győzelmét harcolta ki, a sereghajtó a CSM Slatinát küzdötte el.

Amint arról korábban beszámoltunk, az FK Csíkszereda a második félidő nagy részében mínusz egy emberrel játszva harcolt ki döntetlent Mioveni-ben.