Csütörtök este a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőfordulójának odavágóján bőségesen volt helyzete mindkét csapatnak, ezek kihasználásával azonban adódtak problémák.
A találkozó utáni hivatalos sajtótájékoztatón Leo Grozavu, a sepsiszentgyörgyiek edzője elmondta: „A végletekig kiegyensúlyozott mérkőzés volt, mindkét együttes hasonló játékerőt képviselt. Hol az egyik, hol a másik gárda kerekedett felül, így pedig mozgalmas kilencven percen vagyunk túl.
Bogdan Mitrea kiállításával kapcsolatosan a tréner kifejtette, az ő meglátása szerint nem kellett volna villannia a piros lapnak:
„Az első sárga lapos figyelmeztetése könnyűszerrel volt megítélve, a második ezzel szemben jogos volt. Mitrea a csapatkapitányunk, egy fontos láncszem, hiányát megérezzük a visszavágón”.
A Sepsi OSK kapusa, Niczuly Roland úgy értékelt, a csapat középszerű focit játszott:
„Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. Tudom, hogy sokkal jobb focira is képesek vagyunk. Remélem, a visszavágón az igazi arcunkat mutatjuk, mi leszünk, akik a következő körbe jutunk”.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A magyar labdarúgó-válogatott látványos találatokkal rukkolt elő az Írország elleni világbajnoki selejtezőn, ám hiába vezetett kétszer is, végül vereséget szenvedett és biztossá vált, hogy nem jut ki a tornára.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!