Hirdetés

Nem kapott, nem lőtt gólt a Sepsi OSK – nyílt lesz a visszavágó

Egy döntetlennel indítottak az európai porondon. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

2021. július 22., 22:19

Mindkét együttes sokat tett, hogy betaláljon. Több helyzetet kidolgoztak, itt is, ott is volt nagy lehetőség. 0–0-ra végződött a Sepsi OSK nagyszombati vendégjátéka a labdarúgó Konferencia Ligában.

2021. július 22., 22:19

Csütörtökön este játszotta fennállása első nemzetközi kupameccsét a Sepsi OSK, a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőfordulójának első meccsén Nagyszombaton, a Spartak Trnava otthonában lépett pályára.

Hirdetés

A szlovák bronzérmes elleni találkozó elején a háromszékiek voltak kezdeményezőbbek, igaz, hogy egyik fél sem kockáztatott sokat, mezőnyben adogattak többet. A 15. percben Rep lőtte rá huszonkettőről, Takac a helyén volt. Gyorsan jött a válasz erre, Cabral estéből, küldte rá, igaz, próbálkozása messze elkerülte Niczuly kapuját.

A 29. percben Bukata ért oda gyorsabban egy lecsorgó labdára, mint a védők, tizenötről rászúrta, fölé zúgott. Ahogy pár pillanatra rá Chunchukov lövése is.

A pihenő előtt Rep ívelt remekül a jó ütemben, üresen érkező Ștefănescunak, aki kapásból bombázta rá, a kapus védeni tudott. Az első félidőben a Sepsi OSK volt közelebb, hogy megszerezze az előnyt.

A második felvonás mozgalmasan indult, mindkét együttes azért dolgozott, hogy megzörgesse a hálót. A cserejátékos, Damașcan rögtön fel is iratkozhatott volna a gólszerzők közé, aztán Niczulynak is volt védenivalója.

•  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Folyamatosan összehoztak kisebb helyzeteket az együttesek, de mindkét védelem jól állta a sarat, vagy amikor már átjátszották ezt, akkor ott volt a hálóőr.

A 78. percben a nagyszombatiak előtt óriási esély adódott a gólszerzésre, egy védelmi megingást követően Boateng és Savvidis lódulhattak meg, utóbbi túl gyorsan ellőtte, így nem is kellett védenie Niczulynak a ziccerben.

Emberhátrányban fejezte be a találkozót Leo Grozavu együttese, a 86. percben Mitrea kapta meg második sárga lapos figyelmeztetését, még így összehozhattak volna egy gólt, Ștefănescu ívelt középre, senki nem ért a labdához, de még így is veszélyesen vágódott le, kicsivel ment a kapufa mellé.

A döntetlen a látottak alapján igazságosnak mondható, az nem, hogy ebből az adok-kapokból nem szültetett gól, így teljesen nyílt az egy hét múlva esedékes visszavágó.

Labdarúgó Konferencia Liga, második selejtezőforduló, odavágó:

Spartak Trnava–Sepsi OSK 0–0.
Nagyszombat, Antona Malatinského Stadion, vezette: Ivaylo Stoyanov (bolgár).
Spartak: Takac – Curma, Kósa, Twardzik, Mikovic – Bukata (Vlasko, 80.), Gric (Prochazka, 88.) Savvidis – Cabral, Ristovski (Boateng, 75.), Yusuf (Ivan, 88.). Edző: Michal Gasparik.
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ștefănescu – Fofana, Păun (Vasvari, 84.) – Ashkovski (Éder, 60.), Rep (Achahbar, 71.), Aganovic (Damașcan, 46.) – Chunchukov (Bojic, 84.). Edző: Leo Grozavu.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: nem zárjuk be holnap a klubot, de segítség nélkül nem tudjuk garantálni a jövőt

A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.

Új korszakot nyit a Gyergyói Hoki Klub: nagyobb szerepet kap a saját utánpótlás

Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.

Székelyhon

Többen is a Transalpinán meghalt magyarországi motoros segítségére siettek

Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.

`
Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Krónika

Románia száguld és eladósodik, Magyarország a nagy vesztes

Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.

Ez is érdekelheti

Kikapott a bolgár bajnoktól az Universitatea Craiova

Hiába alakított ki több helyzetet és volt veszélyesebb, az Universitatea Craiov szerdán este vereséget szenvedett a bolgár Levszki Szófia vendégeként a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában.

Hatot vágott Luxemburgban, fél lábbal már a következő körben van az ETO FC

Magabiztos győzelemmel kezdte a Konferencialiga második selejtezőkörét a magyar bajnok ETO FC Győr. A kisalföldi együttes idegenben 6–2-re múlta felül a luxemburgi Atert Bissent, így rendkívül kedvező helyzetből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Skandináv együttest visz Sepsiszentgyörgyre a Kolozsvári U

Kiesett az Európa Liga selejtezőjéből a Kolozsvári U, így a Konferencia Ligában folytatja nemzetközi szereplését. A norvég SK Brann Bergen lesz a következő ellenfele.

Tizenegyesek döntöttek Kolozsváron, magabiztosan jutott tovább a Ferencváros

Véget ért az Európa-liga selejtezőjének első fordulója. A Kolozsvári U hiába állta a sarat 120 percen keresztül, tizenegyesekkel búcsúzott a Dinamo Kijev ellen, míg a Fradi hazai pályán fölényes győzelemmel biztosította helyét a következő körben.

Gyorsan fizetnie kell, másképp kizárhatják az európai kupákból a Kolozsvári CFR-t

Ismét nehéz anyagi helyzetbe került a Kolozsvári CFR, a klub nem rendezte határidőre az UEFA felé a tartozásait, így fennáll a veszélye, hogy a jövőben kizárják az európai kupasorozatokból. A tulajdonos szerint azonban nincs ok az aggodalomra.

Az Untold nem engedett, ezért költözik Sepsiszentgyörgyre a Kolozsvári U

A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.

Változatlanul az M4 Sport közvetíti a magyar focibajnokság mérkőzéseit

A következő, 2026–2027-es szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.

Máris búcsúzott a magyar bajnok Győr a BL-től

Az idegenbeli 1–0-s vereséget követően a Győr kedden 2–2-es döntetlent játszott az izlandi Víkingurral a hazai visszavágón, így 3–2-es összesítéssel kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában.

Európa Liga: döntetlent játszott a Kolozsvári U, idegenben nyert a Ferencváros

Megkezdődött a 2026–27-es labdarúgó Európa Liga selejtezősorozata. A Kolozsvári U értékes gól nélküli döntetlent harcolt ki a Dinamo Kijev ellen, míg a Ferencváros a hajrában szerzett góllal 2–1-re győzött a szerb Vojvodina otthonában.

Bírálni lehet, vádaskodni nem – a klubvezetők odamondhatnak/beolvashatnak a játékvezetőknek

Precedensértékű jogi döntést hozott meg az Emberi Jogok Európai Bírósága a játékvezetők bírálatával kapcsolatban. A klubvezetők a szólásszabadság keretein belül élesen is kritizálhatják a bírók teljesítményét,

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!