Hirdetés

Büntetők, négy gól és egy piros lap: behúzta az edzőmeccset a Sepsi OSK

Eseménydús edzőmeccset játszott a két csapat
Fotó: Sepsi OSK/Facebook

2021. október 08., 16:18

A másodosztályú Brassói FC-vel játszott formaellenőrzőt pénteken a Sepsi OSK élvonalbeli gárdája. Az új sepsiszentgyörgyi stadion melletti edzőpályán rendezett felkészülési meccset a háromszékiek nyerték 3–1 arányban.

2021. október 08., 16:18

A következő napokban a vébéselejtezőkre kerül a hangsúly a futballvilágban, a Sepsi OSK viszont a nemzetközi szünet alatt is pályán volt: a sepsiszentgyörgyi csapat pénteken a második vonalban érdekelt Brassói FC-t látta vendégül egy felkészülési mérkőzésen.

Hirdetés

Érdekesség, hogy Ilyés Róbert és Romeo Surdu személyében a székelyföldi és a barcasági együttest is megbízott edző irányította, a két tréner ráadásul jól ismeri egymást, mivel korábban csapattársak voltak a Brassói FC-nél.

Mint ismert, Ilyés Róbert Kulcsár Lászlóval közösen Leo Grozavu távozása után vette át ideiglenesen az OSK szakmai munkájának vezetését, míg Surdu a hét elején menesztett Ilie Stan helyébe lépett, szintén átmenetileg.

A Pro Sport beszámolója alapján a pénteki formaellenőrzőn – amelyet az új sepsiszentgyörgyi stadion mellett található egyik edzőpályán rendeztek – a Sepsi Cvetelin Csuncsukov találatával szerzett vezetést a 38. percben: a bolgár csatár tizenegyest értékesített.

A második félidő elején Cătălin Golofca növelte az előnyt, s bár a brassóiak Rareș Sburlea révén szépítettek, a vereséget nem tudták elkerülni. Adnan Aganovic lövése a kapufának ütközött, ám a hajrában Csuncsukov állította be a 3–1-es végeredményt egy újabb büntetőből.

Közvetlenül a második tizenegyes előtt Sburleát kiállította a játékvezető, miután Andres Dumitrescuval szemben szabálytalankodott.

Az 1. Liga tabelláján 11 forduló után a 12. helyet elfoglaló Sepsi OSK legközelebbi tétmeccsét jövő szombaton, hazai pályán az FC Voluntari ellen játssza. A stadionavatón bemutatkozhat az új vezetőedző, egybehangzó sajtóhírek szerint az olasz Cristiano Bergodi lesz Leo Grozavu utódja a háromszéki labdarúgóklubnál. A talján tréner kinevezését hamarosan hivatalosan is bejelenthetik.

Felkészülési mérkőzés:
Sepsi OSK–Brassói FC 3–1 (1–0)
Gól: Csuncsukov (38., 90. – mindkettőt büntetőből), Golofca (55.), ill. Sburlea (65.)
A Sepsi összeállítása: Niczuly (Began 46.) – Hugo Sousa (Ninaj 60.), Tincu, Mitrea, Ștefănescu (Dumitrescu 46.) – Dimitrov, Aganovic, Eder Gonzalez (Fofana 46.) – Bărbuț (Achahbar 46.), Csuncsukov, Golofca (Bărbuț.) Edző: Ilyés Róbert.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Hiába a székely játékosok góljai, újra kikapott a magyaroktól a romániai futsalválogatott

Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.

Székelyhon

Holtan találták meg a nőt, aki december 5-én tűnt el Székelyudvarhelyről

Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.

`
Krónika

Magyar Péter nem hiszi el, hogy az erdélyi magyarok nem kérnek belőle

Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.

Krónika

RMDSZ-felmérés: az erdélyi magyarok nem akarnak kormányváltást Magyarországon

Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.

Főtér

Dől a magyar áru Romániába – hírmix

Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.

Ez is érdekelheti

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Átjáróház volt az FK Csíkszereda védelme, csúfos kudarccal zárták az évet (videóval)

Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Korai góllal nyert, még reménykedhet a felsőházban a Kolozsvári CFR

Korán megszerezte a vezetést, majd fegyelmezett játékkal meg is őrizte előnyét a Kolozsvári CFR, amely pénteken este 1–0-ra nyert az FC Botoșani vendégeként a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Megnyírbálná az élvonalbeli mezőnyt a ligaelnök

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elnöke, Gino Iorgulescu azt szeretné, ha a közeljövőben néggyel kevesebb, csak tizenkét csapattal rendeznék az élvonalbeli bajnokságot.

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Döntetlen a tengerparton, emberelőnyös FCSB-siker (videóval)

A hétfői két mérkőzéssel zárult a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszadik játéknapja. Az FCSB egyet lépett még előre, hogy bejusson a felsőházba.

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

„Három pontot ajándékoztunk a CFR-nek” – Ilyés Róbert keményen fogalmazott

Az FK Csíkszereda vereséggel tért haza a kincses városból, ahol többször is tévedtek a játékosok. A péntek esti mérkőzés után Ilyés Róbert vezetőedző nem rejtette véka alá véleményét: szerinte csapata saját hibáival megajándékozta az ellenfelet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!