Büntetők, négy gól és egy piros lap: behúzta az edzőmeccset a Sepsi OSK

Székely Sport 2021. október 08., 16:18 utolsó módosítás: 2021. október 08., 16:19

A másodosztályú Brassói FC-vel játszott formaellenőrzőt pénteken a Sepsi OSK élvonalbeli gárdája. Az új sepsiszentgyörgyi stadion melletti edzőpályán rendezett felkészülési meccset a háromszékiek nyerték 3–1 arányban.

Eseménydús edzőmeccset játszott a két csapat Fotó: Sepsi OSK/Facebook

A következő napokban a vébéselejtezőkre kerül a hangsúly a futballvilágban, a Sepsi OSK viszont a nemzetközi szünet alatt is pályán volt: a sepsiszentgyörgyi csapat pénteken a második vonalban érdekelt Brassói FC-t látta vendégül egy felkészülési mérkőzésen.

Érdekesség, hogy Ilyés Róbert és Romeo Surdu személyében a székelyföldi és a barcasági együttest is megbízott edző irányította, a két tréner ráadásul jól ismeri egymást, mivel korábban csapattársak voltak a Brassói FC-nél.

Mint ismert, Ilyés Róbert Kulcsár Lászlóval közösen Leo Grozavu távozása után vette át ideiglenesen az OSK szakmai munkájának vezetését, míg Surdu a hét elején menesztett Ilie Stan helyébe lépett, szintén átmenetileg.

A Pro Sport beszámolója alapján a pénteki formaellenőrzőn – amelyet az új sepsiszentgyörgyi stadion mellett található egyik edzőpályán rendeztek – a Sepsi Cvetelin Csuncsukov találatával szerzett vezetést a 38. percben: a bolgár csatár tizenegyest értékesített.

A második félidő elején Cătălin Golofca növelte az előnyt, s bár a brassóiak Rareș Sburlea révén szépítettek, a vereséget nem tudták elkerülni. Adnan Aganovic lövése a kapufának ütközött, ám a hajrában Csuncsukov állította be a 3–1-es végeredményt egy újabb büntetőből.

Közvetlenül a második tizenegyes előtt Sburleát kiállította a játékvezető, miután Andres Dumitrescuval szemben szabálytalankodott.

Az 1. Liga tabelláján 11 forduló után a 12. helyet elfoglaló Sepsi OSK legközelebbi tétmeccsét jövő szombaton, hazai pályán az FC Voluntari ellen játssza. A stadionavatón bemutatkozhat az új vezetőedző, egybehangzó sajtóhírek szerint az olasz Cristiano Bergodi lesz Leo Grozavu utódja a háromszéki labdarúgóklubnál. A talján tréner kinevezését hamarosan hivatalosan is bejelenthetik.

Felkészülési mérkőzés:
Sepsi OSK–Brassói FC 3–1 (1–0)
Gól: Csuncsukov (38., 90. – mindkettőt büntetőből), Golofca (55.), ill. Sburlea (65.)
A Sepsi összeállítása: Niczuly (Began 46.) – Hugo Sousa (Ninaj 60.), Tincu, Mitrea, Ștefănescu (Dumitrescu 46.) – Dimitrov, Aganovic, Eder Gonzalez (Fofana 46.) – Bărbuț (Achahbar 46.), Csuncsukov, Golofca (Bărbuț.) Edző: Ilyés Róbert.