A pitești-i klub hétfőn jelentette be, hogy a csapat vezetését szezon közben átvevő Ionuţ Moşteanut a 42 éves Adrian Dulcea váltja a kispadon, aki két időszakban is futballozott az FC Argeșben.
Az edző meg is tartotta első edzését a csapatnál, azóta viszont
nem várt fordulat következett be, kevesebb mint 48 óra elteltével ugyanis szerdán este közölték, hogy mégsem Dulcea lesz a vezetőedző.
A szakvezető nézeteltérésbe került Cristian Genteával, a város polgármesterével és Mihai Foamete klubelnökkel, akikkel nem tudott megegyezni az együttes célkitűzését illetően.
A klub közleménye szerint
nem tehetik meg, hogy kísérletezzenek a csapattal, így azt a döntést hozták, hogy a következő időszakban minél több hazai és külföldi lehetséges edzőt elemeznek ki,
akik elismerésnek örvendenek, mivel azt szeretnék, hogy az új szakember irányításával komoly fejlődésen menjen keresztül az együttes játéka.
Hozzátették, a bajnokság odavágóiból hátramaradt négy fordulóra nem neveznek ki új vezetőedzőt, hanem ezeken a mérkőzéseken az eddigi szakmai stáb tagjai irányítják a csapatot.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!