A hétfői nap folyamán először a kolozsvári klub jelentette be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Dan Petrescuval, a sikeres szakember szűk három évig irányította a „vasutasokat”, és féléves megszakítással a negyedik szezonját töltötte a CFR élén.
Délután az FC Viitorul hivatalos honlapján közölte, hogy megvált a spanyol Ruben de la Barrera szakvezetőtől, aki idén augusztus óta a klubalapító Gheorghe Hagi utódjaként vezette a tengerpartiakat. A közlemény szerint a vezetőség a legrövidebb időn belül kijelöli az új szakmai stábot.
Az 1. Ligában újonc FC Argeș már ki is nevezte új edzőjét az együttes korábbi labdarúgója, a 42 éves Adrian Dulcea személyében, aki 2007–2010 és 2012–2014 között játszott a pitești-ieknél. Ő Ionuţ Moşteanut váltja a kispadon, akinek vezetésével a csapat megszerezte első győzelmeit a bajnokságban.
Mindhárom klub azután döntött az edzőcsere mellett, hogy a hét végén búcsúztak a Román Kupa küzdelmeitől: a CFR-t a Jászvásári Poli, a Viitorult a Dinamo, az FC Argeșt pedig a másodosztályú Viitorul Pandurii Târgu Jiu ejtette ki a tizenhatoddöntőben.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!