Hiába vezetett, ezúttal is elszalasztotta a pontszerzést a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 16., 19:38 utolsó módosítás: 2023. szeptember 16., 22:43

Négy fordulót követően továbbra sincs pontja a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában a Marosvásárhelyi SE-nek. Hiába szereztek korán vezetést a Medgyesi SK otthonában, a második félidőben a házigazda fordítani tudott.

Még egy forduló eltelt, és a vásárhelyieknek nincs pontjuk Fotó: Haáz Vince

A szombat délutáni találkozót megelőzően az idén feljutott medgyesiek voltak kedvezőbb helyzetben, az első három mérkőzésükön négy pontot gyűjtöttek, ellenben a vásárhelyiek három vereséget szenvedtek.

A Székelyudvarhelyi FC korábbi szakvezetője, Mihai Ianc által irányított medgyesiek az első percektől kezdve megpróbálták magukhoz venni a kezdeményezést. Ennek ellenére az első helyzet a vendégek előtt adódott, szabadrúgást követően Todoran lövését kivédte a hazai kapus.

Aztán az első negyedóra végén Gliga góljával a Marosvásárhelyi SE mégis megszerezte a vezetést.

Ezután többet próbálkozott a hazai csapat, ígéretes lehetőségeket alakítottak ki, de a befejezések rendre pontatlanok voltak, majd félóra lejártával szöglet után a kapufát is eltalálták. Így a szünetig a Marosvásárhelyi SE megőrizte az előnyét.

Nagy hazai helyzettel kezdődött a második félidő, Kis Patrik bravúrral védett.

A szögletet követően azonban büntetőhöz jutott a Medgyesi SK, a játékvezető szabálytalannak látta a ghánai légiós Clinton Oseit. Ezt a csapatkapitány, Cristian Avram értékesítette, ezzel kiegyenlítettek a házigazdák.

Sőt, a folytatásban is veszélyesebben játszottak, és akár fordíthattak volna, de nem éltek az esélyükkel, majd a vásárhelyiek kapusa ismét hárított.

Sütő Szilárd vezetőedző együttese ritkán jutott el a hazai kapuig, aztán szabadrúgásból mégis betalálhatott volna, Jorza lövését a hazaiak kapusa kitolta a léc alól.

A túloldalon a medgyesiek ebben a játékrészben is kapufát lőttek, majd

bő negyedórával a lefújás előtt a támadásaik eredményre vezettek, Avram duplázott, így már náluk volt az előny.

Ezt pedig a végéig meg is őrizték, habár a vásárhelyieknek a hosszabbításban megvolt az esélyük a döntetlen kiharcolására, szabadrúgás után Caliani fejese nem jelentett gondot a hazai hálóőrnek.

A Marosvásárhelyi SE a negyedik vereségét szenvedte el, így sereghajtó a csoportban. Az első pontjait a következő hétvégén az a Szászrégeni Avântul elleni hazai megyei rangadón szerezheti meg, amely szintén pont nélkül áll a tabellán.

Először veszített pontokat Nyárádtő

Három győzelem után először veszített pontokat az új bajnoki idényben az éllovas Nyárádtői Unirea. A harmadik helyezett Besztercei Gloria elleni, ugyancsak szombaton lejátszott hazai mérkőzésen az első félidőben hátrányba került ugyan, de még a szünet előtt sikerült az egyenlítés Astafei találatával. A második játékrészben egyik csapat sem tudott betalálni, így osztozkodtak a pontokon, mind a két csapat veretlen maradt a mezőnyben.