Hirdetés

Hiába vannak feljutó helyen, nem játszhatnak a legjobbak között a 2. Liga élcsapatai

Meglepetésre a Sellenberki SK vezeti a bajnokságot a téli szünetben
Fotó: Pinti Attila

Egészen érdekesen alakult a labdarúgó 2. Liga őszi szezonja, legalábbis ami az első helyekért zajló küzdelmet illeti. Az élen ugyanis két olyan együttes található, amelyeknek nincs feljutási joga, azaz a bajnokság végén biztosan nem léphetnek szintet.

Az már a szezon elején biztos volt, hogy a húsz csapatos másodosztályú bajnokságban nem kevesebb mint nyolc klubnak nincs feljutása joga. Ezek a következők: Bukaresti Steaua, CSM Slatina, Sellenberki SK, Újszentesi SK, Vajdahunyadi Corvinul, Resicabányai CSM, CS Tunari és CSM Alexandria. Utóbbi négy gárda idén jutott fel a 2. Ligába.

Mivel mind közjogi klubnak számítanak, így a sporttörvény nem teszi lehetővé számukra, hogy a másodosztálynál magasabb szinten képviseljék magukat.

Arra viszont előzetesen kevesen gondolhattak, hogy az alapszakasz végéhez közeledve közülük két csapat is magasan kiemelkedik a mezőnyből. Pedig ez a helyzet a Sellenberki SK-val és a Vajdahunyadi Corvinullal, amelyek 15 forduló után az első két helyet foglalják el a tabellán, és a téli szünet ideje alatt mindössze egy pont választja el őket egymástól.

Hirdetés

A bajnokság első részéből még négy játéknap maradt hátra, és ugyan a két gárda matematikailag még nem biztosította be helyét a felsőházi rájátszásban, de már borítékolható, hogy az első hat helyezett között végeznek. Ráadásul, figyelembe véve az eddigi teljesítményüket, a Sellenberk és a Corvinul komoly eséllyel pályázik arra, hogy kiharcolja a feljutást az élvonalba.

Ezt viszont a fent említett ok miatt hiába teszik, a következő idényben még biztosan nem játszhat a legjobbak között, így szinte potyára szerepelnek a felsőházban.

Mellettük még több, a feljutásra nem jogosult csapat is beverekedheti magát a playoffba. Ehhez a legközelebb a hetedik helyezett Bukaresti Steaua áll, amelynek az előző két 2. ligás idényben sem volt feljutása joga. A fővárosi együttes a tavalyi bajnokság felsőházi rájátszásában a második helyen végzett, ezzel feljutott volna a Szuperligába, de már előtte köztudott volt, hogy a klub a szervezeti felépítése miatt nem szerepelhet az élvonalban, és helyét a felsőházban harmadik pozícióban zárt Galaci Oțelul vette át.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Csúnyán befürödtek Erdélyben a 30 millió eurós akvaparktervvel

Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.

Krónika

Kelemen megvédte az RMDSZ Fidesszel kapcsolatos álláspontját, Markó „hatalmas mulasztásról” beszélt

Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Ignacio Heras maradna: az első osztályban akarok játszani ezzel a csapattal

Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.

Diószegi László: visszakaptam mindazt a csapattól, amit belefektettem

A Sepsi OSK egy rendkívül hosszú és kiélezett idény végén a Chindia elleni döntetlen után kiharcolta a visszajutást a Szuperligába, ezzel történelmet írt. A lefújást követően Diószegi László klubelnök és Hadnagy Attila sportigazgató boldogan értékelt.

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Feljut vagy osztályozóra kényszerül a Sepsi OSK – élőben az utolsó forduló

Zárul a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása. Egy időpontban rendezik a 10. forduló meccseit. Nyitott kérdés, hogy a Vajdahunyad mögött melyik csapat jut fel egyenes ágon a Szuperligába, illetve ki kényszerül osztályozóra.

Minden a Sepsi OSK mellett szól? Mutatjuk, mit jósolnak a számok a mindent eldöntő párharc előtt

Kilencven sorsdöntő perc vár a háromszéki klubra, amely szombaton a Chindia Târgoviște ellen játszik hazai pályán. Megnéztük, kik lehetnek a mérkőzés nyerőemberei, valamint a legfontosabb befolyásoló tényezők, illetve mit mondanak a statisztikák.

Diószegi László beszédet intézett a játékosokhoz a sorsdöntő mérkőzés előtt (videóval)

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzéséhez érkezett a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A háromszéki klub hazai pályán biztosíthatja be visszajutását a Szuperligába, a klub tulajdonosa, Diószegi László pedig személyesen motiválta a játékosokat.

Kovács István vezeti a feljutási harc egyik csatáját a 2. Ligában

A Román Labdarúgó-szövetség játékvezetői bizottsága közzétette az utolsó forduló küldéseit. Románia legismertebb játékvezetője, Kovács István a labdarúgó 2. Liga rájátszásában kapott főszerepet. Tapasztalt játékvezető fújja a sípot a Sepsi OSK meccsén.

Magyari Szilárd megtalálta a helyét a CSM Slatinánál

A székelyföldi támadó az év elején igazolt a CSM Slatina együtteséhez, ahol hamar beilleszkedett és alapemberré vált. Magyari Szilárd és klubja sikeres tavaszi szezont zárt a labdarúgó 2. Liga alsóházában, a következő idényben szeretnének előrébb végezni.

Egy pont kell a Sepsi OSK-nak a Szuperligához

Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy a bajnok Vajdahunyadi Corvinul mögött a Sepsi OSK vagy az FC Voluntari jut fel automatikusan a Szuperligába. Szombaton délben mindenre fény derül.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!