„Székelyföld nem létezik”, Csíkszereda mégis diadalmaskodik – csattanós válasz a románoknak címmel számol be a Magyar Nemzet a nagyszebeni mérkőzésről, ahol a hazai szurkolók „Székelyföld nem létezik” feliratú molinóval próbálták provokálni az FK Csíkszeredát.
A provokációra a futballisták a pályán válaszoltak: 2–0-ra győztek és a székely himnusszal koronázták meg első idegenbeli sikerüket. A lap kitér arra is, hogy Szondy Zoltán klubelnök az erdélyi magyar politikusokhoz fordul segítségért amiatt, hogy 30 000 lejes bírsággal sújtották a klubot, amiért a szurkolók a lelátón székely és magyar szimbólumokat, köztük a piros-fehér-zöld feliratú „CSÍKSZEREDA” molinót használták.
Eppel lesipuskás, Jebari bombagólt szerzett, Nagyszebenben nyert a Csíkszereda – írja a Nemzeti Sport, kiemelve, hogy a mérkőzés nagy részében szervezetten védekező székelyföldi csapat mindkét félidőben kihasználta egyetlen helyzetét, ezzel pedig megszerezte első idegenbeli győzelemét a román élvonalban.
A gsp.ro meglepetéseredményről számol be Győzelem egy hatalmas bakit és csodálatos második félidei gólt követően címmel. A cikkíró Jebari bombagólját méltatta, és kiemelte, hogy másodszor győzedelmeskedtek Ilyés Róbert tanítványai, akik figyelemreméltó veretlenségi szériával büszkélkedhetnek, immár hét forduló óta nem találtak legyőzőre.
A Pro Sport is a csíkiak remek szériáját emelte ki a tudósításában, emlékeztetve, hogy a piros-feketék legutóbb augusztus 23-án szenvedtek vereséget, 3–1-re kaptak ki Botoșani-ban, ezt követően ikszeltek az Oțelul, az FCSB, a Metaloglobus, az Aradi UTA és a Kolozsvári CFR ellen, illetve legyűrték a Kolozsvári U-t.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!