Hazai pályán szenvedett háromgólos vereséget a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. október 21., 19:15

Szombaton a labdarúgó 3. Liga 5. csoportja kilencedik fordulójában rendezett mérkőzésen a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán maradt alul a Barcarozsnyói Olimpic Cetate csapatával szemben.

Ezúttal nem volt ok ünneplésre a KSE táborában. Korábbi felvétel: Rancz Lajos Fotó: Rancz Lajos

A kezdeti puhatolózást követően a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést és előbb az 5. percben szögletből fejelt mellé a barcarozynyói támadó, majd nem sokkal később Roșu egy baloldali beadásból 8 méterről a házigazdák védőjátékosába bombázta a labdát. A KSE első helyzetére majdnem negyedórát kellett várni, ám a szögletrúgást követő próbálkozás nagyon fölé ment.

A 18. minutumban egy távoli szabadrúgást követően a vendégek megszerezték a vezetést: Druga megtolta maga előtt a labdát és mintegy 40 méterről kapura küldött lövése a meglepődött Fábián erőfeszítései ellenére a hálóban kötött ki (0–1).

Középkezdés után Sánta kapott labdát az ellenfél tizenhatosán belül, a kék-fehérek támadóját a kapus elgáncsolta, ám a házigazdák követelései ellenére a játékvezető hölgy intett, hogy folytatódhat a játék. A helyzet egyetlen hozadéka a Călin Moldovan vezetőedzőnek tiltakozásért kiosztott sárga lap volt.

A 28. percben ismét zörgött a házigazdák hálója: Alupoaie lövését Fábián kiütötte, ám a labda a szerencsétlenül érkezett és Sütő lábára pattanva a kapuban kötött ki (0–2). A házigazdák próbálták menteni a menthetőt és az első félidőben hajrájában mindent megtettek a szépítés érdekében, azonban ez nem jött össze.

A második játékrész kezdetén középpályán adogattak a csapatok, azonban gyorsan eldőlt a három pont sorsa: egy szögletrúgást követően a védők által egyedül felejtett Roșu közelről fejelte a kapuba a labdát (0–3).

A KSE játékosai a szépítő gól után rohantak, ám sikertelenül, minden helyzetet kihagytak és képtelenek voltak bevenni a vendég kaput. Maradt a 0–3, a kék-fehérek 28-án a Székelyudvarhelyi FC csapatát látják vendégül a Sinkovits Stadionban.

III. Liga, 5. csoport, 9. forduló

KSE – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–3 (0–2),
gólszerzők: Druga (18.), Sütő (28. öngól), Roșu (55.).

KSE: Fábián – Demeter, Sütő, Circa, Gajdó, Agafiței, Albu, Dobos, Ketesdi, Bandi, Sánta. Cserék: Bunduc, Turcu, Știubea, Kapusi, Bîntă, Zöld, Gergely, Fülöp. Vezetőedző: Călin Moldovan.
Barcarozsnyói Olimpic Cetate: Chiriac – Alexandru, Traian, Burlacu, Voicu, Toderașcu, Druga, Alupoaie, Rusu, Lupan. Cserék: Iszak, Nicoloiu, Ghetu, Dragomir, Ciopo, Ghiță, Virlan, Moroie. Vezetőedző: Petre Lucian.