Románia felnőtt női labdarúgó-válogatottja a Nemzetek Ligája B2-es csoportjában szerepel, a keretnek pedig tagja a margittai Gődér Brigitta (Ferencváros) és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina korábbi játékosa, Geréd Erika (Diósgyőri VTK), illetve a csíkszeredai születésű Salamon Szidónia (Besztercei Gloria). A finnországi mérkőzésen Geréd és Gődér kezdő volt, Salamon pedig nem kapott játéklehetőséget.
Női Nemzetek Ligája, B divízió, 2. csoport, 5. forduló:
Finnország–Románia 6–0 (3–0).
Gólszerzők: Linda Sällström (30. és 41.), Ria Öling (36.), Emma Koivisto (72.), Oona Sevenius (84.) és Anni Hartikainen (86.).
Románia: Ceasar – Stanciu, Gődér, Bratu, Geréb, Borțan, Iordăchiuși, Meluță, Vătafu (Bălăceanu, 73.), Carp (Rus, 73.), Marcu (Vlădulescu, 46.). Szövetségi kapitány: Cristian Dulca.
A csoport másik mérkőzését, a Horvátország–Szlovákia összecsapást pénteken este rendezik.
Az állás: 1. Finnország 15 pont, 2. Szlovákia 7 pont, 3. Horvátország 3 pont, 4. Románia 1 pont.
A következő forduló (december 5.) programja: Románia–Horvátország és Szlovákia–Finnország.
A csoport első helyezettje feljut az A divízióba, az utolsó pedig kiesik a C-be.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!