Hatalmas lehetőséget szalasztott el a Dinamo, az Oțelul jutott fel a Szuperligába

Horváth Bálint Ottó 2023. május 21., 16:22 utolsó módosítás: 2023. május 21., 17:46

A másodosztályú labdarúgó-bajnokságot megnyerő és az élvonalba már korábban feljutott Jászvásári Poli után a Galaci Oțelul csatlakozott másodikként a Szuperliga mezőnyéhez, megelőzve a Bukaresti Dinamót, amely így osztályozóra kényszerül.

Volt mit ünnepelniük a galaci játékosoknak Fotó: Facebook/SC Otelul Galati

Vasárnap kora délután rendezték a 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulóját, amely után eldőlt, hogy mely együttes lesz a második feljutó az élvonalba, illetve kik játsszák az osztályozós páharcokat.

Az egyidőben zajlott sorsdöntő mérkőzések előtt a Bukaresti Dinamo volt kedvezőbb helyzetben a Galaci Oțelullal szemben, a két csapat ugyan pontegyenlőséggel állt, de a fővárosiak mind a két egymás elleni találkozót megnyerték.

Az egyenes ágon való feljutáshoz a Jászvásáron játszott Dinamónak legalább olyan eredményre lett volna szüksége, mint az Oțelulnak, amely a Dési Unireát fogadta.

A fővárosi csapat azonban borzasztóan kezdett, az első negyedóra végén már kétgólos hátrányba került, de az első félidő közepére sikerült a szépítés. A szünet után viszont újabb gyors gólt kapott, innen pedig már nem volt visszaút. Ráadásul a Poli a végéhez közeledve berúgta a negyediket is, így megpecsételte a Dinamo sorsát, amely

hatalmas lehetőséget szalasztott el, hogy alig egy év kihagyás után visszatérjen az élvonalba. Ezt mégis megteheti az osztályozón, ehhez az FC Argeșt kellene legyőznie.

Mindeközben Galacon a győzelmi kényszerben lévő házigazdák sokáig nem tudtak mit kezdeni a désiekkel. Aztán a 70. percben mégis megszerezték a három pontot érő találatot, amivel

bebiztosították a feljutásukat, és a nyártól nyolc év után ismét a legjobbak között szerepelnek.

A harmadik meccsen a feljutásra ebben a szezonban sem jogosult Bukaresti Steaua – pedig a pályán elért eredményeivel a második, feljutó helyen végzett – 4–2-re legyőzte a Gloria Buzăut, amely készülhet az élvonalbeli osztályozóra, ahol az Aradi UTA lesz az ellenfele.

A Szuperligából a CS Mioveni és a Chindia Târgoviște esett ki.