A hétfői játéknap első, a hetedik forduló utolsó előtti mérkőzését játszotta az FC Voluntari és a Konstancai Viitorul a román labdarúgó-élvonalban.
A bajnoki előtt a házigazdák sokkal jobban álltak a tabellán, de a vendégeknek sikerült egy pontra felzárkózniuk. A mérkőzés kulcsmomentuma a 66. percben történt, amikor a Voluntari jobbhátvédje, Cristian Costin rosszul adta haza a labdát Rîmniceanunak.
A gyenge visszapasszra Kevin Luckassen csapott le, a dobdrudzsaiak holland csatárja könnyedén kicselezte a hazai kapust és a hálóba gurított.
A jó iramú, gólhelyzetekben bővelkedő meccs eddig a kiegyensúlyozottság jegyében zajlott, a Voluntari viszont a bekapott gól után nem tudott válaszolni ellenfelének, amelytől korábban négy döntetlen mellett nyolc alkalommal szenvedett vereséget és egyszer sem tudott győzni.
A hosszabbításban még a vezetőgól előtt becserélt Carlo Casap is betalált, addigra viszont eldőlt az összecsapás. A Ruben de la Barrera vezette Viitorul második győzelmét szerezte meg a bajnokságban és feljött a nyolcadik helyre.
A konstancaiak vendéggyőzelmével a Sepsi OSK negyedik maradt a tabellán.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hét pontban rögzítette a Fidesz választási vereségében közrejátszó okokat Fodor Gábor liberális politikus a Krónikának, rámutatva arra is, hogyan „ásta meg magának a gödröt” a volt kormánypárt.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!