Hat köre csak döntetlenre képes az U Craiova

Orbán Zsolt 2021. január 29., 23:07 utolsó módosítás: 2021. január 30., 13:45

Már-már hihetetlen, ami az elmúlt szezon ezüstérmesével történik. A craiovai labdarúgócsapat sorozatban a hatodik bajnokiján szerez pontot, nyerni azonban nem tud.

Elfelejtettek győzni a fehér-kékek Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Folytatódott az Universitatatea Craiova elképesztő szériája az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokságban. Az alapszakasz 20. fordulójának péntek esti nyitómeccsén Corneliu Papură együttese az újonc FC Argeș-sel remizett hazai pályán. Mondhatni semmi meglepő nem történt, hiszen az oltyánoknak zsinórban ez már a hatodik pontosztozkodásuk volt a bajnokságban és egymás után a negyedik 1:1-es eredmény. Kérdéses, hogy jelenlegi vezetőedzőjük meddig húzza még a kispadon…

Miközben az oltyán alakulat nem tudja lezárni rossz sorzatát, a pitești-i csapat jó eredményekkel kezdte az évet, Medgyes és az FCSB ellen pontot szerzett, az Aradi UTA-t és a Botoșani-t felülmúlta.

A pénteki bajnokin a csapatok egy-egy kapufáig jutottak az első félidőben. Az 56. percben Cephas Malele lépett meg egy ellentámadáson, lesprintelte a hazai védőket, majd a kapust is kihúzta, de nem sikerült bevennie az üres kaput. Kevéssel ez után Ivan Mamut, az U Craiova horvát támadója egy szögletet követően volt eredményes.

A túloldalon viszont gyorsan válaszolt Malele, a svájci-angolai csatár már hetedik gólját jegyezte a jelenlegi bajnoki idényben. A hajrában hiába ostromolta a lilák kapuját a hazaiak, 1–1 maradt a vége.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek emberhátrányban fejezték be a találkozót, miután Stephan Drăghici-et a 84. percben kiállította a játékvezető.

Ebből az eredményből a Sepsi OSK profitálhat, a háromszéki piros-fehérek két pontra közelíthetik meg a tabellán harmadik helyezett riválist, ha szombaton délután győzni tudnak hazai pályán az FC Voluntari ellen. A körülmények ismeretében ez egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak.