Háromszor villant a piros lap, a legvégén dőlt el a Maros megyei fociderbi

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 25., 22:28 utolsó módosítás: 2023. augusztus 25., 22:48

Habár szinte az egész mérkőzésen vezetett, mégis vereséget szenvedett a Marosvásárhelyi SE a Nyárádtői Unirea elleni hazai rangadón. A labdarúgó 3. Liga nyitófordulójában rendezett összecsapáson a házigazdáktól két, a vendégektől egy játékost állítottak ki.

Nem hiányoztak a durva belépők Fotó: Haáz Vince

A két csapat két héttel ezelőtt már megmérkőzött egymással hivatalos találkozón, a Román Kupa második körében ugyancsak Marosvásárhelyen a víkendtelepi pályán a nyárádtőiek nagy fölényben játszva és helyzetek sokaságát kihagyva végül 2–1-re győztek.

A bajnoki mérkőzés viszont merőben különbözött a kupameccstől, ezúttal ugyanis a vásárhelyiek puskázták el a lehetőségeiket, a vetélytársuk pedig emberelőnyét kihasználva a hajrában a javára fordította az eredményt és ismét 2–1-re nyert.

A pénteki összecsapáson mindkét oldalon volt egy-egy hiányzó, a hazaiaknál a támadó Lukács Raymond sérülés, a vendégeknél a csapatkapitány Astafei a Dési Unirea elleni kupamérkőzésen kapott piros lapja miatt nem léphetett pályára.

Fotó: Haáz Vince

Kiválóan indult a rangadó hazai szempontból, Gliga ugyanis a 3. percben máris megszerezte a vezetést a Marosvásárhelyi SE-nek, amely ezután többször is növelhette volna az előnyét, de a befejezések nem voltak pontosak.

Aztán magához vette a kezdeményezést a nyárádtői csapat, azonban csak szögletekig jutottak, amelyek semmilyen eredményre nem vezettek, és az első félidőben egyetlen helyzetet sem tudtak kidolgozni. A hazaiak távoli lövésekkel próbálkoztak, ezek nem viszont nem okoztak gondot a kapusnak.

Jóval közelebb voltak a gólhoz a vásárhelyiek, a szünethez közeledve három ziccert is kihagytak, Kulcsár, Barabás és Gliga sem tudott élni a lehetőségével, így maradt az 1–0.

A folytatásban veszélyesebbé váltak a nyárádtőiek támadásai, szöglet után Abel lövését Kis Patrik magabiztosan védte, Fülöp pedig nem találta el a kaput.

Az utolsó félórára emberhátrányba kerültek a vásárhelyiek, Caliani megkapta a második sárga lapját. Nyárádtő megpróbálta nyomás alá helyezni a kaput, Fortes lövésénél a hazaiak hálóőre nagyot hárított.

Kevéssel ezután a vendégek is megfogyatkoztak, Piper egyből piros lapot kapott, miután durván odalépett Răzvan Greu lábára.

A vásárhelyiek átengedték az irányítást, és támadásban keveset nyújtottak, mindössze Gliga erőtlen fejesét lehetett feljegyezni. A nyárádtőiek ellenben tovább hajtottak az egyenlítésért, Kis nagy bravúrokat kellett bemutasson Oltean és Fortes lövéseinél.

A 76. percben újra villant a piros lap, a hazaiak kilenc emberre fogyatkoztak, mivel Preklet megakadályozott egy veszélyes támadást és ezzel begyűjtötte a második sárgáját.

Sütő Szilárd vezetőedző csapata nem tudta kihúzni a végéig, a nyárádtőiek előbb a 89. percben Oltean révén kiegyenlítettek. Ráadásul, még a döntetlent sem sikerült megőrizni, hiszen a kilenc perces hosszabbítás végén a portugál Fortes találatával Nyárádtő fordított és megnyerte a rangadót.

A marosvásárhelyi együttes számára kemény kiszállás következik, a második fordulóban jövő szombaton a feljutásra pályázó Gyulafehérvári Unirea otthonában játszanak, míg a Nyárádtői Unirea a másik gyulafehérvári csapatot, a CSU-t fogadja.

A harmadik Maros megyei gárda, a Szászrégeni Avântul vereséggel kezdte a bajnokságot, 1–0-ra alulmaradt a Kudzsiri Metalurgistul elleni kiszállásán. A régeniek első hazai meccsükön jövő pénteken a Besztercei Gloriával találkoznak.