Az első fordulóban hazai pályán a Jászvásári Poli ellen sikerült 1–0-ra győzni, a hőség azonban egyáltalán nem könnyítette meg a csapatok dolgát. Ezúttal az összecsapás 19 órától kezdődik, ráadásul az előrejelzések szerint az időjárási viszonyok is kedvezőbbek lesznek.
Bernd Storck együttese teljes erőbedobással készült a hétfői megmérettetésre, a német szakember egyetlen hiányzóval sem kell számoljon, így akár a legerősebb kezdőcsapatot is pályára küldheti. Az első fordulóban mutatott játék bizakodásra adhat okot, ugyanis a frissen szerződtetett labdarúgók is égtek a bizonyítási vágytól.
A tabellát nézve a második játéknap utolsó két mérkőzéséhez érve mindössze két gárdának van esélye megtartani a hibátlan mérlegét: a Sepsi OSK mellett a Galaci Oțelul is három ponttal indított,
illetve hétfőn este újabb lehetősége van a győzelemre a Konstancai Farul ellen.
Ami a házigazda Gloria Buzău csapatát illeti, gól nélküli döntetlent harcolt ki idegenben a Petrolul otthonában, ahol a házigazdák büntetőt is hibáztak. Mindössze egyetlen kaput eltaláló lövéssel próbálkozott a bodzavásári klub, a támadójátékuk nem igazán volt meggyőző.
A párharc előtt Bernd Storck vezetőedző elmondta, hogy a csapat készen áll és mindent megtesznek majd a három pont megszerzése érdekében.
„Kemény edzéseken vagyunk túl, igyekeztünk úgy beosztani az időnket, hogy ne a tikkasztó hőségben kelljen mozognunk. Nem kellemes, illetve nem is tudunk annyira intenzíven gyakorolni. Ugyanakkor a hétfői mérkőzés kapcsán optimisták vagyunk, szeretnénk megmutatni mire vagyunk képesek és mindenképp azon leszünk, hogy újabb három ponttal gazdagodjunk” – nyilatkozta a meccs előtti sajtótájákoztatón a német szakember.
A Sepsi OSK és a Gloria Buzău korábban egyszer sem találkozott egymással, ez lesz az első tétmeccsük.
A párharc játékvezetője Călin Iulian lesz, míg az oldalvonalon Slabu Stelian és Marin Nicușor áll majd. A VAR-szobában Popa Cătălin tevékenykedik. A mérkőzést hétfőn rendezik 19 órától, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.
Nemrégiben elkészült a labdarúgó Szuperliga 3. fordulójának pontos menetrendje, július 27-én, szombaton a Bukaresti Dinamo látogat Háromszékre, a két együttes 22 órától mérkőzik meg egymással. A két gárda 17-szer meccselt korábban, 9 alkalommal nyertek a piros-fehérek, négyszer a fővárosiak és négyszer pontosztozkodás lett a vége.
A párharc legeredményesebb játékosa Marius Ștefănescu, aki ötször is beköszönt a Dinamo kapujába, a fiatal szélső azonban már az FCSB színeiben futballozik.
| 2024. 07. 19. 19:00 | Jászvásári Poli Jászvásár | FC Botoșani Botoșani | 1-0 |
| 2024. 07. 19. 22:00 | Unirea Slobozia Slobozia | FCSB FCSB | 2-2 |
| 2024. 07. 20. 19:00 | Universitatea Craiova U Craiova | Aradi UTA UTA | 4-2 |
| 2024. 07. 20. 22:00 | Bukaresti Rapid Rapid | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 2-2 |
| 2024. 07. 21. 19:00 | Kolozsvári U Kolozsvári U | FC Hermannstadt Hermannstadt | 3-1 |
| 2024. 07. 21. 22:00 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Petrolul Ploiești Petrolul | 4-1 |
| 2024. 07. 22. 19:00 | Gloria Buzău Gloria | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1-2 |
| 2024. 07. 22. 22:00 | Galaci Oțelul Oțelul | Konstancai Farul Farul | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-1 | 6 |
2 | Universitatea Craiova U Craiova | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 2 | 1 | 1 | 0 | 4-2 | 4 |
4 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 2 | 1 | 1 | 0 | 5-4 | 4 |
5 | Unirea Slobozia Slobozia | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
6 | Galaci Oțelul Oțelul | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
7 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-4 | 3 |
8 | Jászvásári Poli Jászvásár | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-1 | 3 |
9 | FCSB FCSB | 2 | 0 | 2 | 0 | 3-3 | 2 |
10 | Bukaresti Rapid Rapid | 2 | 0 | 2 | 0 | 3-3 | 2 |
11 | Gloria Buzău Gloria | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 1 |
12 | Konstancai Farul Farul | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 1 |
13 | Aradi UTA UTA | 2 | 0 | 1 | 1 | 3-5 | 1 |
14 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 1 |
15 | Petrolul Ploiești Petrolul | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-4 | 1 |
16 | FC Botoșani Botoșani | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-4 | 0 |
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!