Hirdetés

Három pontba kerültek a Sepsi OSK hibái

Fotó: Sánta Imre

2018. október 08., 09:37

Megszakadt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, miután a labdarúgó 1. Liga 11. fordulójában saját közönsége előtt alulmaradt a Medgyesi Gaz Metan együttesével szemben. Hiába vezettek a háromszékiek, a vendégcsapat fordítani tudott, és a véghajrában szerzett találatuknak köszönhetően három ponttal távozhattak.

2018. október 08., 09:37

A találkozó első perceinek óvatos tapogatózó játéka után a vendégek hamar jelezték, hogy nem feltartott kézzel érkeztek, és a 8. percben Olaru lódult meg a jobboldalon, kapu elé belőtt labdájára viszont nem érkezett csapattárs, így Niczulynak sem kellett közbeavatkoznia.

Néhány perccel később a piros-fehérek elvesztették egyik meghatározó játékosukat: Fülöp sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, helyére a ghánai Joseph Mensah lépett a pályára.

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

A folyatásban is a medgyesiek játszottak veszélyesebben, és a 21. percben Fofana mintegy 35 méterről szánta el magát lövésre, a labda pedig a keresztlécet súrolva hagyta el a játékteret.

A háromszékiek első, a kapu területére tartó lövését a 26. percben jegyezhettük, amikor Tandia szabadrúgásból próbálkozott, azonban Pleșca szögletre mentett. A sarokrúgást követően Hamed fejelhetett, de a vendégek hálóőre ismét hárítani tudott.

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

A 31. percben azonban már zörgött a háló: egy nagyon szép Tandia-Mensah összjáték után a ghánai középpályás remek ütemben passzolt a jól helyezkedő Hamed elé, aki nem hibázott, megszerezve az OSK vezető találatát (1–0).

A szentgyörgyi közönség viszont csak rövid ideig örülhetett, mert alig hét perccel később a túloldalon is érkezett a válasz. Caiado a jobboldalról ívelt a hosszú sarok irányába, Niczuly a gólvonalon ragadt, Cristea pedig közelről a jobb sarokba bólintotta a játékszert (1–1).

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

Szünet után többnyire a vendégek birtokolták a labdát, és az 51. percben Fortes tört be a tizenhatos területére, de kisodródott helyzetből csak az oldalhálót találta el. A piros-fehérek játéka továbbra sem akart összeállni, így nem is tudtak veszélyes támadásokat vezetni Pleșca kapujára.

A gólszerzéshez ismét Fortes állt a legközelebb, a 68. percben kilépett két védő közül, egyedül tört kapura, Niczuly viszont nagyot védett.

Hirdetés

A 77. percben döntetlen állásnál Eugen Neagoe különös cserét hajtott végre, amikor egyetlen csatárát lehívta a pályáról, és egy védekező középpályást, a fehérorosz Karnickijt küldte be a helyére. Innentől kezdve a piros-fehérek játéka teljesen szétesett, túl sok elképzelést nem lehetett felfedezni a támadásaikban, de még így is adódott egy óriási lehetőségük: a 87. percben Florin Ștefan viharzott el a baloldalon, majd laposan Vașvari elé gurított, aki remek helyzetből nem találta el Pleșca kapuját.

És ami nem sikerült a hazaiaknak, az összejött a vendégeknek a rendes játékidő utolsó előtti percében, amikor egy gyors ellentámadásnál Yazalde jobboldali beadását Caiado gólra váltotta (1–2).

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

A bekapott gól után a háromszékieknek már sem idejük, sem erejük nem maradt az egyenlítésre, így ebben az idényben első alkalommal maradtak alul hazai környezetben.

A piros-fehérekre most egy kéthetes szünet vár, hiszen a válogatott mérkőzései miatt szünetelni fog a bajnokság, legközelebb pedig tétmeccsen október 20-án, szombaton 21 órakor a Konstancai Viitorul otthonában lépnek majd pályára.

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

Addig viszont még Felcsútra látogatnak, ahol barátságos meccsen mérik össze erejüket a Puskás Akadémia csapatával. A mérkőzés október 12-én, magyar idő szerint 16 órakor kezdődik.

Mestermérleg

Eugen Neagoe, Sepsi OSK: „Tudtuk, hogy egy nagyon jó csapattal fogunk találkozni, de sikerült vezetést szereznünk, és akár kettőre is növelhettük volna az előnyünket. Ez nem jött össze, aztán egy rögzített helyzetnél nagyot hibáztunk és könnyen gólt kaptunk. A második félidőben a medgyesiek többet birtokolták a labdát, azonban a meccs vége felé nekünk volt egy százszázalékos gólhelyzetünk, amit ha kihasználunk, a három pont itthon maradt volna. De aztán ismét hibáztunk, az ellenfél pedig meglepett egy ellentámadással, és ezzel vesztettük el a mérkőzést.”

•  Fotó: Sánta Imre Galéria

Fotó: Sánta Imre

Mihai Teja, Gaz Metan: „Örülök annak, hogy sikerült megszereznünk a három pontot, de gratulálni szeretnék Eugen Neagoenak és a vendéglátóinknak, mert egy jó csapatot sikerült összehozniuk, és nem véletlenül vannak a táblázat felső részében.

Annál inkább örülök tehát a győzelemnek, mert nem könnyű itt három pontot szerezni.

Ha így alakul majd a folytatás is, akkor még magasabbra fogunk jutni, de egyelőre meccsről meccsre kell haladnunk, és az alapszakasz végén majd meglátjuk, hogy hol állunk.”

Labdarúgás, 1. Liga, 11. forduló, Sepsiszentgyörgy, 3500 néző:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gaz Metan 1–2 (1–1),
gólszerzők: Hamed (31.), illetve Cristea (38.), Caiado (89.)
Sepsi OSK: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanović, Sato – Vașvari, Velev, Hamed (Ștefan, 61.), Fülöp (Mensah, 12.), Tandia – Simonovszki (Karnickij, 77.). Edző: Eugen Neagoe.
Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Cristea, Constantin, Trif – Fofana, Aurelio, Fernandes, Olaru, Caiado – Fortes. Edző: Mihai Teja.
Sárga lap: Mensah (85.), illetve Fortes (57.), Trif (60.), Fofana (75.), Olaru (84.)
Játékvezetők: Radu Petrescu (Bukarest), Vladimir Urzică (Karácsonkő), Daniel Mitruţi (Craiova).

További mérkőzések:
Jászvásári Poli CSM–FC Viitorul 1–2 (1–2),
gólszerzők: A. Cristea (42., büntetőből), illetve Ianis Hagi (19., 45+2. – a másodikat büntetőből).

Universitatea Craiova–Nagyszebeni Hermannstadt 1–1 (1–1),
gólszerzők: Koljic (45+2., büntetőből), illetve Blănaru (7.); kiállítva: Dumitriu (88., Hermannstadt).

Astra Giurgiu–Kolozsvári CFR 1–2 (0–1),
gólszerzők: Zoua (89.), illetve Țucudean (45+1.), Moutinho (55.).

Dunărea Călărași–FC Voluntari 1–1 (1–0),
gólszerzők: Mediop (34.), illetve Ricardinho (80.).

FCSB–Concordia Chiajna 0–1 (0–0),
gólszerző: Batin (60.)

FC Botoșani–Bukaresti Dinamo – hétfőn 21 órától

Román labdarúgó 1. Liga, 2018–2019-es szezon
M GY D V GK P
1. Kolozsvári CFR 26 15 9 2 39–16 54
2. FCSB 26 14 7 5 49–29 49
3. Universitatea Craiova 26 13 6 7 43–24 45
4. Astra Giurgiu 26 11 9 6 36–23 42
5. FC Viitorul 26 11 5 10 26–27 38
6. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 26 10 7 9 32–25 37
7. FC Botoșani 26 9 9 8 31–33 36
8. Jászvásári Poli CSM 26 10 4 12 28–38 34
9. Nagyszebeni Hermannstadt 26 9 5 12 25–28 32
10. Bukaresti Dinamo 26 8 8 10 29–37 32
11. Medgyesi Gaz Metan 26 7 10 9 25–32 31
12. Dunărea Călărași 26 4 12 10 16–25 24
13. FC Voluntari 26 4 9 13 30–46 21
14. Concordia Chiajna 26 4 6 16 19–45 18

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Szétzúzta a vihar a Tatár-dombi kápolnát

Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Főtér

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgjuk egymást verőfényes csütörtöki napokon

Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.

Ez is érdekelheti

Különösebb erőfeszítés nélkül jutott nyolcaddöntőbe Spanyolország

Nem sok esélye volt Ausztriának a labdarúgó-világbajnokság tizenhatoddöntőjében. A spanyol válogatott végig kézben tartotta a mérkőzést, 3–0-s győzelmével magabiztosan jutott be a legjobb tizenhat közé.

A világbajnokságon már beváltak, hét új szabály érkezik a Szuperligába

Már nincs sok hátra a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtjáig, amelynek első fordulójától hét új szabály lép életbe. Az újítások közül több már az idei vébén is megjelent, elsődleges céljuk pedig az időhúzás visszaszorítása.

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

Spanyol továbbjutást tippel a legsikeresebb székelyföldi biatlonedző

Újabb összecsapások következnek a labdarúgó-világbajnokságon, a csapatok a legjobb tizenhat közé jutásért küzdenek. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Márton Simon biatlonszakedző osztotta meg várakozásait, aki a favoritok sikerére számít.

Újabb kulcsjátékos távozott az ASA-tól, másodosztályú társaikkal gyakorolnak

Javában zajlanak az edzések a labdarúgó 2. Liga új szezonjára készülő Marosvásárhelyi ASA-nál, a csapat öt barátságos mérkőzést játszik. A klub egyelőre egyetlen érkezőről sem számolt be, a távozók listájára viszont újabb kulcsjátékos neve került fel.

Hihetetlen végjáték után jutott tovább Belgium, az Egyesült Államok sem hibázott

Két újabb válogatott csatlakozott a labdarúgó-világbajnokság legjobb tizenhat csapatához. Belgium óriási fordítással, a hosszabbítás utolsó pillanataiban búcsúztatta Szenegált, míg az Egyesült Államok emberhátrányban is legyőzte Bosznia-Hercegovinát.

Szalay duplájával nyert az FK Csíkszereda az ausztriai edzőmérkőzésén

Győzelemmel kezdte ausztriai edzőtáborának felkészülési mérkőzéseit az FK Csíkszereda. Szabó István együttese szerdán este legyőzte a szerb élvonalbeli FK Radnički Niš csapatát.

Sokáig vezetett a Kongói DK, aztán Kane továbblőtte az angolokat

Korán szerzett előnyt a Kongói DK, az angolok alaposan megizzadtak, hogy erre válaszoljanak. A gólfelelősük duplájával állva maradtak a focivébén.

Most érkezett el az ideje a Parajdi SK-nak, meg is nyerték az Udvarhely körzetit

A dobogón már többször állt, végül a nemrég zárult Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság kiírását elhódította a Parajdi SK. Végig vezette a pontvadászatot, a győzelméhez nem fért kétség.

Mennyit ér Székelyföld amatőr focija, kik kaptak minősítést?

Nem csupán szakmai elismerést jelent a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új minősítési rendszere: a besorolás a megyei bajnokok számára is kulcsfontosságú, hiszen enélkül a 3. Ligába jutásért rendezett osztályozón sem indulhatnak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!