Erről Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke nyilatkozott csütörtökön a Prosport portál élő műsorában. Az FRF elnöke közölte, három lehetséges időpont közül választanak majd, a párharcokat szeptemberben, októberben, vagy novemberben játszanák le.
Răzvan Burleanu kiemelte,
elkerülnék az utóbbi hónapot a nem megfelelő időjárási körülmények és a rossz minőségű pálya miatt.
Mint ismert, a román válogatott előbb Izland otthonában játszik, és továbbjutás esetén – ugyancsak idegenben – , a Bulgária–Magyarország párharc győztesével találkozik a kontinenstornára való kvalifikációról döntő mérkőzésen.
„Az UEFA végrehajtó bizottsága június 17-én tartja ülését, amikor elhatározzák, hogy mikor rendezik az Európa-bajnokság pótselejtezőit. Azt szeretnénk, hogy az Izland elleni mérkőzést szeptemberben, vagy októberben játsszuk le, a novemberi dátum pedig a legrosszabb lenne számunkra. Nincs viszont egy ideális forgatókönyv, kompromisszumot kell kötnünk” – nyilatkozta Răzvan Burleanu.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.
Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.
Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!