Hirdetés

Három hónap után győzhet ismét otthon a Sepsi OSK

Régóta tartó hazai nyeretlenséget törhet meg a Sepsi
Fotó: Pinti Attila

2021. április 28., 11:50

Erőltetett menetben folytatódik a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának küzdelemsorozata, amelynek 4. játéknapján a Sepsi OSK hazai pályán fogadja a bajnokság meglepetéscsapatának számító Academica Clinceni együttesét, amely azonban az első három fordulóban még egyetlen pontot sem tudott szerezni.

2021. április 28., 11:50

Az FCSB legyőzése után a piros-fehéreknek alig három nap jutott a pihenésre, szerda délután ismét pályára lépnek az utóbbi időben gyengélkedő Ilfov megyei alakulat ellen. Az Ilie Poenaru által irányított együttes zsinórban három vereséget szenvedett a rájátszásban,

azonban intő jel a háromszékiek számára, hogy az alapszakaszban előbb 0–2 arányú vereséget szenvedtek tőlük, majd a visszavágón is csak egy gól nélküli döntetlent értek el.

Hirdetés

A listavezető fővárosiakkal szemben aratott sikert követően a Sepsi OSK most hazai környezetben is bizonyíthat, hiszen három hónap telt el azóta, hogy saját pályáján nyerni tudott, legutóbb január 23-án az Astra Giurgiu ellen sikerült begyűjtenie mind a három pontot.

Kapcsolódó

A szerdai mérkőzésen a két csapat jelenlegi formáját tekintve a székelyföldi együttes számít a találkozó esélyesének, azonban Leo Grozavu vezetőedző óvatosságra intett, kihangsúlyozva, hogy a rájátszásban minden meccs nehéz, mert a zsúfolt program miatt kevés idő jut a pihenésre, regenerálódásra. A szakember szerint eddig jól teljesítettek, de továbbra is összeszedetten kell játszaniuk, hogy a rájátszás folytatásában is jó eredményeket érjenek el.

Leo Grozavu elkerülné a kellemetlen meglepetést •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Leo Grozavu elkerülné a kellemetlen meglepetést
Fotó: Pinti Attila

„Jól kezdtük a rájátszást, habár a CFR ellen vereséget szenvedtünk, de azon a meccsen sem szerepeltünk gyengén. Egyenlő ellenfelek voltunk, és csak egy büntető döntött. Eddig jó csapatok ellen, a rangsor első három helyezettje ellen játszottunk, és úgy gondolom, továbbra is komoly tényezőnek számítunk.

Most mindenkinek megnőttek az elvárásai, de a következő két mérkőzésünk is hasonlóan nehéz lesz, ugyanis háromnaponta kell pályára lépnünk. Azt szeretném, hogy a folytatásban is maximális odafigyeléssel játszunk, mert így jelentősen nőnek az esélyeink arra, hogy pozitív eredményeket érjünk el.

Nem szabad előre győztesnek tekintenünk magunkat, mert kellemetlen meglepetésekben lehet részünk. A csapat sok dicséretet kapott, és természetes, hogy megnövekednek az elvárások olyan körülmények között, hogy az élcsapatoknak is sok problémát okoztunk.

De a labdarúgás kiszámíthatatlan, és ha lazítasz, gondok származhatnak belőle, márpedig nekünk ezen a tavaszon voltak ilyen pillanataink.

Ismerjük a Clinceni csapatát, nagyon oda kell figyelnünk rájuk. Fontos, hogy fel tudjuk törni a védelmüket, és a kapu előtt figyelmesek legyünk a befejezéseknél, mert eddig ez hiányzott a játékunkból az ellenük játszott mérkőzéseken” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A szerdán 16.30-kor kezdődő Sepsi OSK–Academica Clinceni találkozót az Andrei Chivulete, Mihai Marica, Andrei Constantinescu által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 2020–2021-es szezon, felsőházi rájátszás, 4. forduló

1. Liga, felsőházi rájátszás

FCSB:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
Academica Clinceni:
FC Botoșani:
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Hazai közönség előtt búcsúzik a szezontól az FK Csíkszereda

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a felsőház utolsóelőtti fordulójának, illetve az alsóház zárónapjának programját. Utóbbinál több kérdésre csak jövő hétfőn kapunk választ.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Orbán Anita: visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is

A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.

Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Főtér

Mi történik Nagyváradon a premontrei rend ingatlanjaival?

Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.

Ez is érdekelheti

Változtatott az LPF: egy nappal korábban búcsúztatja a szezont az FK Csíkszereda

Az előzetesen meghirdetett programmal ellentétben nem vasárnap, hanem szombaton játssza az idény utolsó bajnokiját az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alsóházában. Ez a változás érinti a Kolozsvári CFR meccsét is.

Hazai közönség előtt búcsúzik a szezontól az FK Csíkszereda

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a felsőház utolsóelőtti fordulójának, illetve az alsóház zárónapjának programját. Utóbbinál több kérdésre csak jövő hétfőn kapunk választ.

Megváltoztatták az időpontot, egy héttel később kezdődik a Szuperliga következő idénye

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) megváltoztatta az élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának kezdési időpontját, így a nyitófordulót a július 18-ai hétvégén rendezik.

A Kolozsvári CFR feltartóztatta az éllovast, nyíltabb lett a bajnoki versenyfutás

Nagyon fontos mérkőzést rendeztek a bajnoki cím szempontjából a Szuperliga play-offjának 8. fordulójában, a Kolozsvári CFR és az U Craiova csapott össze. Az oltyánok nem tudtak élni a lehetőséggel, a Kolozsvári U pedig a játéknap nagy nyertese lehet.

Ilyés Róbert szerint az FK Csíkszereda még nem érett meg az európai kupaszereplésre

Egygólos vereséget szenvedett Aradon az FK Csíkszereda a Szuperliga play-outjának 8. fordulójában. Ilyés Róbert legénysége nem tudott pontot szerezni, a vezetőedző a lefújás után hangsúlyozta: egyelőre még nincs kész a csapat a nemzetközi kupaporondra.

Aradon szakadt meg az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata

Nem tudott pontot rabolni az Aradi UTA otthonából az FK Csíkszereda a Szuperliga play-outjának 8. fordulójában. Ilyés Róbert legénysége sokáig állta a nyomást, de a hajrában kapott góllal 1–0-ra kikapott.

„Edzőfaló” Szuperliga: idő előtt távoznak a szakemberek a hazai élvonalban

A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) legutóbbi elemzésében azt vizsgálta, hogy világviszonylatban mennyi időt töltenek az edzők a csapatoknál. A román labdarúgó élvonal a második helyen szerepel, a szakemberek hamar távoznak a kispadról.

A számok már megmondták: hatalmas favoritja van a Szuperligának, de a kiesési harc még teljesen nyitott

Három forduló maradt a play-offból és kettő a play-outból, de még szinte semmi sem dőlt el a Szuperligában. A statisztikai modellek szerint az Universitatea Craiova a fő favorit, miközben az alsóházban továbbra is öldöklő a bennmaradásért zajló harc.

Felszabadultan, de pontéhesen utazik az FK Csíkszereda Aradra

A bennmaradás kiharcolása után sem enged ki az FK Csíkszereda: a székelyföldi csapat szerint most kell megmutatni, mennyit ér a karakter és az összetartás. Ilyés Róbert együttese pontokért utazik Aradra az UTÁ-hoz.

Kovács István már a második helyen a hazai bírók örökranglistáján

A nagykárolyi sípmester fellépett az örökranglista második helyére a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban vezetett mérkőzések számát tekintve.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!