Három gólt lőttek a csíki lányok a bajnoknak, de ez sem volt elég a győzelemhez

Dobos László 2023. április 29., 16:56

Szoros meccset játszott az FK Csíkszereda szombaton délután hazai pályán a címvédő Kolozsvári U-val a női labdarúgó élvonalbeli bajnokságban, de a náluk több helyzetet kialakító vendégek végül 4–3-ra nyertek.

Rosszul kezdődött a házigazda csíki női csapat számára az FK-sportparkban a kolozsváriak elleni mérkőzés, már az első percben gólt kaptak, a kapu közelében üresen maradt Mihaela Ciolacu kihasználta a ziccert (0–1).

A Lokálpatrióták által végig lelkesített székelyföldi hazai alakulat azonban nagyon bátran játszott a folytatásban, és egy bő negyedóra alatt fordított.

A 9. percben a Fülöp Boglárka után kiharcolt szögletet Szőke Eszter ívelte be remekül, a kapu előtti kavarodásból pedig Bartalis Barbara a hálóba bombázta a labdát (1–1). A 16. percben Balázs Eszter tört be jobb oldalon a tizenhatos területére, majd védhetetlenül a hosszú felsőbe lőtte a labdát (2–1). Szünetig lehetett volna kétgólos is a csíki előny, Nyéki Anna távoli lövése azonban a kapufáról pattant vissza.

Magabiztosan és nagyon eredményesen kezdte a második félidőt a Kolozsvári U, a vendégek nyolc perc alatt szintén fordítottak.

Mindkét gól közelről, szépen kidolgozott akció végén született, előbb Ioana Bălăcean egyenlített (2–2), majd újra Mihaela Ciolacu volt eredményes (2–3). Nem késett a csíki egyenlítés, a 60. percben Balázs Eszter távoli, nagyon jól helyezett lövése a felső léc alatt kötött ki a hálóban (3–3).

A folyatásban a tapasztaltabb vendégek uralták a játékot, ők alakítottak ki több gólhelyzetet, és a 74. percben egy szép kombináció végén Bălăcean beállította a végeredményt (3–4). A vereség ellenére a csíki csapat bátor és önfeláldozó játékért nyílt tapsot kapott.

A 2022-2023-as szezonban ez volt a harmadik Kolozsvár–Csíkszereda találkozó, az első kettőt a kolozsváriak egyformán 3–0-ra nyerték.

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:

FK Csíkszereda–Kolozsvári U 3–4 (2–1).

Gólszerzők: Bartalis Barbara (9.), Balázs Eszter (16. és 60.), illetve Mihaela Ciolacu (1. és 53.), Ioana Bălăcean (47. és 74.).
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Albu Erika, Bartalis Barbara, Nyéki Anna, Szentes Szabina, Antal Anita, Horváth Luca, Szőke Eszter, Mezőssy Melánia, Fülöp Boglárka, Balázs Eszter. Cserejátékosok: Tankó Réka (kapus), Berkeczi Emőke, Abos Bianka, Részeg Beáta, Kristó Laura, Bodor Anita, Györgyicze Réka, Péter Alexandra. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), dr. Bachner István (sportorvos), Sánta Noémi (orvosi asszisztens).
Kolozsvári U: Mirela Pop Ganea – Milica Radunović, Cristina Botojel, Simona Sigheartău, Andrea Pânzariu, Ioana Borțan, Mihaela Ciolacu, Carolina Țabur, Sonia Bumbar, Ioana Bălăceanu, Adina Borodi. Cserejátékosok: Mara Bâtea (kapus), Famuditi Abiodun, Daiana Oneț, Florentina Iancu, Nazim Iszmajlova, Carmen Marcu. Stáb: Constantin Olariu (vezetőedző), Tasnády János (erőnléti edző), Carina Ciurean (a csapat képviselője).
Játékvezetők: Silviu Iftode (Fălticeni), Recsenyédi Hunor Béla (Sepsiszentgyörgy) és Ungvári Levente (Hídvég). Megfigyelők: Ștefan Donciu (Sepsiszentgyörgy) és Mihai Hârlab (Brassó).
Négy góllal győzött a Vasas Femina

Magabiztos és szorgalmas játékkal, uralva a mérkőzést, több helyzetet kidolgozva győzte le szombaton délben a Vasas Femina a Banat Girls együttesét. A mérkőzésen kétszer is villant a piros lap: a bánságiak kapusa, Lena Adriasyan a 70. percben a tizenhatoson kívül szabálytalankodott, öt perccel később a házigazdáktól Molnár Andrea megkapta a második sárgáját, így számára is hamarabb ért véget a mérkőzés.

Székelyudvarhelyi Vasas-Femina–Nagykomlósi Banat Girls 4–0 (2–0).

Gólszerzők: Mitri Rita (28.), Orbán Aranka (31., 90+2.), Sólyom Henrietta (87.).
Vasas Femina: Orazbekova Aruzhan – Hodor Mária (Bódi Erzsébet, 90.), Priscilla Cristina de Souza Badaro, Molnár Andrea, Aura Zănoagă, Orbán Aranka, Godra Anett (Benczédi Boglárka, 90.), Tóth Györgyi, Horváth Anita (Sólyom Henrietta, 79.), Maria Luiza Ferreira de Macedo ”Malu”, Mitri Rita (Tóásó Petra, 90.).
A következő forduló (május 6-7.) programja: