Hármat lőtt az FK Csíkszereda az udvarhelyieknek, maradt az élen

Dobos László 2024. szeptember 14., 21:08

Négy forduló után is százszázalékos és éllovas maradt az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában. Kollár Péter tanítványai szombaton késő délután a Vasas Femina ellen nyertek.

Mitri Rita (középen, pirosban) szerezte az FK Csíkszereda első gólját Fotó: FK Csíkszereda

Bő 25 perc késéssel kezdődött el szombaton késő délután az FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina női labdarúgó mérkőzés, mert a találkozó kezdésekor nem volt a szabályoknak megfelelő a mentő, illetve az orvos jelenléte. A házigazdák időben megoldották a felmerült problémákat, így lejátszhatták az összecsapást.

Csíki fölényben zajlott az első félidő, az FK szinte végig támadott, szögletet szöglet után rúghatott, a labda azonban csak egyszer jutott a gólvonalon túlra. A 37. percben Mitri Ritát az udvarhelyi tizenhatos területén gáncsolták, azonban ő felugrott és a labdát a hálóba juttatta. A játékvezető nem büntetőt, hanem gólt ítélt (1–0).

Az első félidőben nagyon sok gólhelyzet volt az udvarhelyi kapunál •  Fotó: FK Csíkszereda
Az első félidőben nagyon sok gólhelyzet volt az udvarhelyi kapunál Fotó: FK Csíkszereda

Az első felvonásban a gól előtt még volt egy hasonló helyzet, akkor Orbán Arankát rúgták fel a büntetőterületen, a játékvezető azonban továbbot intetett. Orbán Arankát le kellett cserélni, a mentő kórházba szállította, hogy kivizsgálják a lábsérülését.

Kiegyensúlyozottabb játékot hozott a második félidő, ahol a több gólhelyzet újra a csíkiak előtt adódott.

Az 50. percben, az FK fiatal tehetsége, Fülöp Boglárka eltalálta a felső kapufát, a 76. percben pedig Szőke Eszter belőtte idénybeli negyedik gólját, mintegy 20 méterről védhetetlenül a hosszú alsóba bombázta a labdát (2–0).

Szőke Eszterék (a labdánál, piros-feketében) megérdemelten tartották otthon a három pontot •  Fotó: FK Csíkszereda
Szőke Eszterék (a labdánál, piros-feketében) megérdemelten tartották otthon a három pontot Fotó: FK Csíkszereda

A végeredményt a csereként pályára lépő Feketevíziová Tímea állította be a 81. percben, amikor balról, mintegy 25 méterről védhetetlen lövést eresztett el a felső léc alá, a labda a kapufáról pattant le a gólvonalon túlra (3–0).

A vendégeknek egyetlen nagy gólhelyzetük volt, az 59. percben azonban Tankó Réka, az FK kapusa Török Lilla gólba tartó lövését a felső léc alól szögletre mentette.

Csíki gólöröm •  Fotó: FK Csíkszereda
Csíki gólöröm Fotó: FK Csíkszereda

A csíkiaknál különböző okok miatt hiányzott Albu Erika, Herczeg Andrea, Nagy Melinda és Tóbik Melánia.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló:

FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Mitri Rita (37.), Szőke Eszter (76.) és Feketevíziová Tímea (81.).
Játékvezetők: Claudiu Ștef, Cristian Marius Cherteș és Alexandru Cozma (mindhárman Marosvásárhely). Megfigyelő: Stefan Donciu (Sepsiszentgyörgy).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Balázs Csilla, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika, Antal Anita, Szőke Eszter, Orbán Aranka, Mitri Rita, Ana Maria Vlădulescu, Fülöp Boglárka. Cserejátékosok: Böröcz Bettina (kapus), Magyarics Zoé, Nyéki Anna, Feketevíziová Tímea, Szentes Szabina, Szabova Szófia, Annabelle Nombot. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Mikó László (kinetoterapeuta), dr. Bachner István (sportorvos), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Székelyudvarhelyi VF: Lengyel Kriszta Evelin – Aura Geanina Zănoagă, Teodora Șerbănuță, Hornok Réka, Dakó Katalin, Krall Tímea, Genoveva Roșie, Horváth Anita, Sólyom Henrietta, Carina Doiban, Török Lilla. Cserejátékosok: Bódi Erzsébet, Benczédi Boglárka, Bakos Fanni, Szabó Noémi, Sinka Petra. Stáb: Vágó Attila (vezetőedző), Mihálykó Levente (a csapat képviselője).