Bő 25 perc késéssel kezdődött el szombaton késő délután az FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina női labdarúgó mérkőzés, mert a találkozó kezdésekor nem volt a szabályoknak megfelelő a mentő, illetve az orvos jelenléte. A házigazdák időben megoldották a felmerült problémákat, így lejátszhatták az összecsapást.
Csíki fölényben zajlott az első félidő, az FK szinte végig támadott, szögletet szöglet után rúghatott, a labda azonban csak egyszer jutott a gólvonalon túlra. A 37. percben Mitri Ritát az udvarhelyi tizenhatos területén gáncsolták, azonban ő felugrott és a labdát a hálóba juttatta. A játékvezető nem büntetőt, hanem gólt ítélt (1–0).
Az első felvonásban a gól előtt még volt egy hasonló helyzet, akkor Orbán Arankát rúgták fel a büntetőterületen, a játékvezető azonban továbbot intetett. Orbán Arankát le kellett cserélni, a mentő kórházba szállította, hogy kivizsgálják a lábsérülését.
Kiegyensúlyozottabb játékot hozott a második félidő, ahol a több gólhelyzet újra a csíkiak előtt adódott.
Az 50. percben, az FK fiatal tehetsége, Fülöp Boglárka eltalálta a felső kapufát, a 76. percben pedig Szőke Eszter belőtte idénybeli negyedik gólját, mintegy 20 méterről védhetetlenül a hosszú alsóba bombázta a labdát (2–0).
A végeredményt a csereként pályára lépő Feketevíziová Tímea állította be a 81. percben, amikor balról, mintegy 25 méterről védhetetlen lövést eresztett el a felső léc alá, a labda a kapufáról pattant le a gólvonalon túlra (3–0).
A vendégeknek egyetlen nagy gólhelyzetük volt, az 59. percben azonban Tankó Réka, az FK kapusa Török Lilla gólba tartó lövését a felső léc alól szögletre mentette.
A csíkiaknál különböző okok miatt hiányzott Albu Erika, Herczeg Andrea, Nagy Melinda és Tóbik Melánia.
Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 4. forduló:
FK Csíkszereda–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Mitri Rita (37.), Szőke Eszter (76.) és Feketevíziová Tímea (81.).
Játékvezetők: Claudiu Ștef, Cristian Marius Cherteș és Alexandru Cozma (mindhárman Marosvásárhely). Megfigyelő: Stefan Donciu (Sepsiszentgyörgy).
FK Csíkszereda: Tankó Réka – Balázs Csilla, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika, Antal Anita, Szőke Eszter, Orbán Aranka, Mitri Rita, Ana Maria Vlădulescu, Fülöp Boglárka. Cserejátékosok: Böröcz Bettina (kapus), Magyarics Zoé, Nyéki Anna, Feketevíziová Tímea, Szentes Szabina, Szabova Szófia, Annabelle Nombot. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Mikó László (kinetoterapeuta), dr. Bachner István (sportorvos), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Székelyudvarhelyi VF: Lengyel Kriszta Evelin – Aura Geanina Zănoagă, Teodora Șerbănuță, Hornok Réka, Dakó Katalin, Krall Tímea, Genoveva Roșie, Horváth Anita, Sólyom Henrietta, Carina Doiban, Török Lilla. Cserejátékosok: Bódi Erzsébet, Benczédi Boglárka, Bakos Fanni, Szabó Noémi, Sinka Petra. Stáb: Vágó Attila (vezetőedző), Mihálykó Levente (a csapat képviselője).
2024. 09. 14. 17:00 | FK Csíkszereda (nők) FK Csíkszereda | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 3-0 |
2024. 09. 15. 11:00 | AFC Hermannstadt (nők) Hermannstadt (nők) | Gyulafehérvári Unirea (nők) Gyulafehérvári Unirea (nők) | 1-1 |
2024. 09. 15. 11:00 | Kolozsvári U FC (nők) Kolozsvári U FC (nők) | Szamosújvári Atletic Szamosújvár | 4-1 |
2024. 09. 15. 13:00 | Konstancai Farul (nők) Farul | Besztercei Gloria (nők) Besztercei Gloria (nők) | 3-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda (nők) FK Csíkszereda | 6 | 5 | 1 | 0 | 29-1 | 16 |
2 | Konstancai Farul (nők) Farul | 6 | 5 | 1 | 0 | 24-1 | 16 |
3 | Kolozsvári U FC (nők) Kolozsvári U FC (nők) | 6 | 5 | 0 | 1 | 30-5 | 15 |
4 | Besztercei Gloria (nők) Besztercei Gloria (nők) | 6 | 3 | 0 | 3 | 17-8 | 9 |
5 | Szamosújvári Atletic Szamosújvár | 6 | 3 | 0 | 3 | 14-23 | 9 |
6 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 6 | 1 | 0 | 5 | 4-18 | 3 |
7 | AFC Hermannstadt (nők) Hermannstadt (nők) | 6 | 0 | 1 | 5 | 6-29 | 1 |
8 | Gyulafehérvári Unirea (nők) Gyulafehérvári Unirea (nők) | 6 | 0 | 1 | 5 | 2-41 | 1 |
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!